Dün Emre Mor’un Galatasaray’a katılmasından sonra bir açıklama yapan Mustafa Cengiz, sarı kırmızılı ekibin transfer planlarına dair önemli şeyler söyledi. Özellikle Fenerbahçe kulübüne gönderme yapması dikkatlerden kaçmadı.

Taraftar Sabır Göstermeli

Mustafa Cengiz şunları ifade etti; birçok taraftarımızın transfer konusunda çok sabırlı olmadığını görmekteyim. Onlardan biraz daha süre istiyoruz. Çünkü sezonun bitişi çok olmadı ve bizim halen birtakım planlarımız var. Daha önce de benzer bir süreç ile karşı karşıya gelmiştik ve sonuçta çok iyi oyuncular aldık. Bu işler hemen olup bitmiyor. Uzun bir araştırma dönemi var. Biz her futbolcuyu hemen takıma katma taraftarı değiliz. Önemli olan bazı kıstaslarımız var ve bunların başında da oyuncuların karakterleri gelmekte.

Onur ya da gurur gibi kelimelerin kullanılmasından yana değilim. Bunlar çok basit sözcükler değil. Rastgele tercih ettiğimiz kelimeler değil bunlar. Eğer bir oyuncu gündemimize geldiği halde biz onu almazsak, bunun nedeni bizim tavrımızdır. Eğer isteseydik tümünü alabilirdik. Fakat biz bu tip bir işin içerisine girmedik. Burası Galatasaray kulübü. Her sorunun bir çözümü vardır ve biz de gereğini yapacağız. Bu konuda taraftarımız hiçbir şekilde endişe etmesin, dedi.

Yönetim Olarak Başarılıyız

Konuşmalarına devam eden Cengiz şunları ifade etti; 16 aydan beri takımın başında bulunuyoruz. Bu süreç içerisinde şampiyon olduk. Geçen yıl da aynı başarıyı gösterdik. Bunu herkesin kabul etmesi gerekiyor. Türkiye kupası gibi oldukça prestijli olan bir organizasyonda da mutlu sona ulaştık. Bunun yanı sıra belki de en önemlisi, kar elde etmeyi başardık. Çünkü kulüp çok uzun bir dönemden beri mali olarak sıkıntılar yaşıyordu. Fakat biz çok doğru bir planlama yaptık.

Önümüzdeki sezon her şey çok daha iyi olacak. Özellikle Avrupa kupalarında iyi bir dönem geçirmek istiyoruz. Bunun için de var gücümüzle çalışacağız. İlk olarak düzgün bir kadro kurmamız lazım. Emre Mor ile yaptığımız görüşmeler başarıyla sonuçlandı ve onu ekibimize katma başarısını gösterdik. Daha alacağımız oyuncular var, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here