Şampiyonluk şansı devam eden Galatasaray’ın başarılı başkanı Mustafa Cengiz, katılmış olduğu bir televizyon programında birçok önemli açıklamada bulundu.

Fatih Terim İçin İmza Töreni Yapacağız

Cengiz, Fatih Terim ile yapılan anlaşma için şunları söyledi; Fatih hoca ile devre arasında bir araya geldik. Onunla devam etme yolunda bir karar almıştık ve kendisine ilettik. O da bunu kabul etti. Ancak bunun için bir imza töreni yapamadık. Yoğunluktan dolayı fırsat bulamadık. Fakat önümüzdeki günlerde bir organizasyona imza atacağız. Bunun için genel kurul sonrasını düşündük, dedi.

Diagne İyi Bir Futbolcu

Başkan Diagne ile alakalı olarak da konuştu ve şunları söyledi; Diagne çok iyi ve büyük bir futbolcu. Daha önce yapmış olduğu işler herkes tarafından biliniyordu. Fatih hocamız onu çok istiyorduk. Ayrıca nereye gitsem forvet transferini bana soruyorlardı. Biraz şartlarımızı zorlamak zorunda kaldık ancak neticede onu almayı başardık. İlk dönemlerde takıma alışma evresinde olduğu için gol atamadı. Çok sert eleştirilere maruz kaldı. Fakat gün geçtikçe daha iyiye gidiyor. Şu an için 3 golü var. Yakın zamanda eski performansına dönecek, dedi.

Transferler ile Alakalı Olarak da Konuştu

Başkan Cengiz aynı zamanda transferlere dair de açıklamalarda bulundu ve şunları ifade etti; Belhanda özellikle ligin ikinci yarısında çok iyi bir performans ortaya koydu. Ondan memnunuz. Kendisi için takımdan ayrılacağı yönünde bazı söylentiler çıkmış durumda. Kendisine bazı takımlardan teklifler geliyor. Takımda kalıp kalmayacağına karar verecek olan kişi ise Fatih hocadır. Muslera uzun yıllardır bizimle beraber. Özellikle oynamış olduğumuz son müsabakalarda çok iyi bir performans gösterdi. Ondan memnunuz. Zaten kendisi için yapılmış bir teklif de yok.

Gomis son derece kaliteli bir oyuncuydu. Onunla hiç bir zaman sorun yaşamadım. Fatih Terim de yaşamadı. Biz hiç bir şekilde ona git demedik. Vermiş olduğu karar kendisine ait. Fakat değişen şartlardan sonra takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Gittiği yerde Türkiye’nin ve Galatasaray’ın ne kadar değerli olduğunu anlamıştır, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here