Türk futbolunun yetiştirmiş olduğu en büyük değerlerden birisi olan Kasımpaşa teknik direktörü Mustafa Denizli, gündeme dair son derece önemli açıklamalarda bulundu.

Duygulanmamak Elde Değil

Daha önce üç büyük İstanbul takımını da çalıştıran Denizli, bu rakipler ile oynadığı zaman neler hissettiğini şu sözlerle ifade etti; Çok uzun yıllardan sonra ilk defa Kadıköy’e bir rakip olarak çıktım. Bu benim için oldukça garip bir duygu. Çünkü takımı önceden çalıştırmış ve şampiyon yapmıştım. Hepsi bir anda gözlerimin önünden geçti. Galatasaray ve Beşiktaş takımları ile de çalışmıştım. Bu ekiplerin benim üzerimde emekleri çok. Bundan dolayı üçüne de çok büyük saygı duyuyorum. Fenerbahçe’nin durumu çok soruluyor. Bu takıma bir şey olmaz. Çünkü çok büyük bir camia. Birkaç maç kaybetti diye düşecek hali yok. Yakın bir zamanda toparlanacağına inanıyorum dedi.

Amacımız Şampiyon Olmak

Kasımpaşa takımı son derece iyi bir kadroya sahip. Tarihlerinde daha önce hiç şampiyon olamadılar. Benim amacı kulübe bir ilki yaşatmak. Şu an ligde bulunduğumuz durum da bizim şanslı olduğumuzu gösteriyor. Tesislerimiz çok iyi. Avrupa standartlarında antrenman sahalarına sahibiz. Kulübün sahibi Turgay bey ile sık sık görüşüyoruz. O da bize inanıyor. Genellikle gençlerden kurulu bir takımımız var. Ben her zaman genç oyunculara önem veririm. Kadroda çok iyi futbolcular var ve bunların ekibe olan katkıları çok büyük dedi.

İstatistikler Benim İçin Çok Önemli Değil

Sözlerine devam eden Denizli şunları ifade etti; istatistikler bir takım için anlam ifade eder. Bunlar önüme geldiği zaman şöyle bir bakarım. Ancak her zaman istatistiklere göre bir taktik belirlemem söz konusu değil. Mesela verilere göre şu an Avrupa’nın en çok gol pozisyonuna giren takımı durumundayız. Ancak bir diğer istatistiğe göre hiç bir maçta topla oynama yüzdemiz rakipten daha fazla olmadı. Önemli olan ortaya konulan oyundur. Bu yıl elimizden geleni yaparak takımı şampiyonluğa taşıyacağımıza inanıyorum, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here