Beşiktaş’ın her konuda anlaşmaya vardığı Tyler Boyd hakkında eski hocası son derece önemli açıklamalarda bulundu. Ankaragücü takımındayken bu futbolcuyla çalışan Mustafa Kaplan, ABD’li oyuncunun kalitesinden bahsetti.

Son Derece Kaliteli Bir İsim

Beşiktaş takımının uzun süreden beri kadrosuna katmak istediği Tyler Boyd konusunda çok olumlu gelişmeler yaşanıyor. Hatta gelen haberlere göre futbolcunun takımla katılması an meselesi. Daha önce Ankaragücü ekibinde yarım sezon oynayan başarılı ismin başkente gelmesinde Mustafa Kaplan çok önemli bir role sahip olmuştu. Portekiz’de islenen bu oyuncuyla alakalı olarak eski teknik direktörü son derece önemli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Kaplan şunları söyledi; Boyd hem sorunsuz hem de çok profesyonel bir oyuncu. İdmanları çok seven ve burada elinden gelen her şeyi göstermeye çalışan bir isim. Aynı zamanda bir karakter sorunu söz konusu değil. Kendisini her daim maçlara iyi bir biçimde hazırlıyor. Zaman zaman ekstra idmanlara da çıkıyor. Fiziğini koruma konusunda oldukça başarılı. Bir futbolcu nasıl yaşarsa o da öyle davranıyor. Problemsiz olması en büyük avantajı. Çok efendi bir çocuk. Bana göre Beşiktaş çok iyi bir tercihte bulundu, dedi.

Her Yerde Oynayabilir

Açıklamalarına devam eden Kaplan şunları ifade etti; saha içerisinde çok büyük bir mücadele örneği gösteriyor. Abdullah Avcı ile beraber coşacağına inanıyorum. En dikkat çekici yanı ise işlevsel olması. Birçok farklı bölgede kullanabilme şansınız var. Plan değişikliklerine çok kısa bir zaman dilimi içerisinde uyum sağlayabilir. Özellikle 10 numara bölgesinde harika. Kendisini genellikle bu bölgede denemiştim ve karşılığını almıştım. Hücum hattı için ideal bir oyuncu. Ancak genel olarak sağ ön alan onun için daha iyi bir tercih olacak. Doğru bir transfer olduğundan başarılı olacağını düşünüyorum. Şimdiden Beşiktaş ekibine hayırlı ve uğurlu olsun dedi.

Devre Arasında Alınmıştı

Geçtiğimiz sene Ankaragücü tarafından devre arasında alınan başarılı isim, kısa bir süre içerisinde gösterdiği performansla büyük bir beğeni toplamıştı. 6 aylığına gelen bu isim, aylık olarak sadece 13 bin Euro maaş alıyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here