NBA Ligi takımlarından Philadelphia 76ers kulüp çalışanlarının maaşlarından kesinti yapma kararından geri adım attı. Milli basketbolcumuz Furkan Korkmaz’ın forma giydiği Philadelphia 76ers, corona virüs nedeni ile ertelenen liglerin sonucu olarak kulübün çalışanlarının maaşlarında kesinti yapılması kararı almıştı.

Maaş Kesintisi Kararı Doğru Bir Yaklaşım Olmadı

Kulüp sahibi Josh Harris oyuncular ve kulüp çalışanları ile görüştü, görüşmeler sonrası alınan maaş kesintisi kararının doğru bir yaklaşım olmadığını anladığını ifade eden NBA Ligi takımlarından Philadelphia 76ers kulübünü sahibi Josh Harris çalışanların maaşlarının tam ödeneceğini açıkladı. Amerikan Basketbol Ligi NBA korona virüs salgının tüm dünyada artması ve 7 kulüpte toplam 14 oyuncunun corona virüs testinin pozitif çıkması ile ligleri erteleme kararı almıştı. Erteleme kararının kulüpleri ekonomik olarak sıkıntıya sokacağı gerekçesi ile kulüpler kendi içlerinde kararlar almaya başladı.

Philadelphia 76ers Maaş Kesintisinden Vazgeçti

Bu kararlardan biri de Philadelphia 76ers kulübünün kulüp çalışanlarının maaşlarında kesintiye gitmekti ancak kulüp sahibi Josh Harris tüm oyuncular ve çalışanlar ile yaptığı görüşmenin ardından ger adım attı ve maaşların tam ödeneceğini söyledi. Maddi krizden etkilenmemek adına bir takım önlemler alan ve önlem paketlerini gündemine alan NBA Ligi takımlarından Philadelphia 76ers maaş kesintisinden vazgeçti.

Çalışanlarımızdan Ve Oyuncularımızdan Özür Diliyoruz

Resmi internet sitesinden çalışanların maaşlarında %20 kesinti uygulanacağı duyurusunu yapan Furkan Korkmaz’ın da formasını giydiği NBA Ligi takımlarından Philadelphia 76ers kulüp sahibi John Harris çalışanlardan ve oyunculardan özür dileyerek “oyuncular ve çalışanlar ile görüştüm, onlarla görüşmem sonrası alınan maaş kesintisi kararının yanlış olduğunu anladım bu nedenle çalışanlarımızın maaşlarını tam ödeyeceğiz, buradan hem çalışanlarımızdan hem de oyuncularımızdan özür diliyoruz” dedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikNBA’de Zarar Her Gün Büyüyor
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here