Dünyanın en büyük basketbol organizasyonu olan NBA’de korona virüsün neden olduğu zarar her geçen gün büyüyor şu ana kadar olan zarar 1 milyon doları aşmış durumda. 1 Nisan’da oyuncularına maaşlarını ödemek zorunda olan NBA’de zararın daha da artacağı söyleniyor.

Tablonun Ne Olacağı Belirsizliğini Koruyor

Sezonun %21’ini tamamladıktan sonra iptal edilen NBA ligi sonrası kulüplerin geçen her gün daha fazla zarara uğraması gözleri NBA ligine çevirdi. Nisan ayı maaşlarının mecbur ödeneceği ligde bundan sonra ki tablonun ne olacağı belirsizliğini koruyor. NBA kulüpleri bilet paralarını, sponsor ve yan gelirlerini geri ödemek durumunda olan NBA kulüpleri 15 Nisan’da yapacakları oyuncu ödemelerinde nasıl bir yol izleyeceği belirsizliğini sürdürüyor.

Salary Cap’ın 108 Milyon Dolara Düşmesi Bekleniyor

Zorunlu durumlar karşısında NBA kulüplerinin maaşların bir kısmını ödememe gibi bir hakkı var şayet play – off oynanmaz ise takımların her birinin karşılaşacağı maddi zarar 40 milyon doları bulacak ayrıca takım başına harcanan limit olan salary cap’ta 2020 – 2021 sezonunda ciddi düşüş yaşanacak. 109 milyon dolar olan salary cap’ın bir sonra ki sezonda 116 milyon dolara çıkması bekleniyordu, şu anda ise 108 milyon dolara düşmesi bekleniyor.

NBA Liginde 7 Takımda Virüs Tespit Edildi

NBA liginde şimdiye dek 7 takımda 14 oyuncuda korona virüs testi pozitif çıktı, Brookyn Nets 4, Philadelphia 76'ers 3, LA Lakers ve Utah Jazz 2'şer, Denver Nuggets, Detroit Pistons ve Boston Celtics takımlar ise birer oyuncularında testin pozitif çıktığını dururken oyuncuların isimleri açıklanmadı ancak test sonuçlarının pozitif çıktığını kendileri açıklayan basketbolcuların kimliği biliniyor bunlar; Rudy Gbert, Donovan Mitchell, Christian Wood, Kevın Durant ve Marcus Smart virüse yakalandığını açıklayan isimler oldu.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKorona Virüs Spor Yaşamını Bitiriyor
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here