Geçtiğimiz sezon sarı kırmızılı kulüp tarafından Stoke City’e bonservis bedeli ile birlikte transfer edilen Badou Ndiaye Galatasaray’ı özlediğini dile getirdi.

Dönme İhtimalim Var

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya kupasında Senegal milli takımı ile yer alan futbolcu eski kulübü Galatasaray hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye benim evim Galatasaray’da benim yuvam orayı çok özledim. Bir kez daha Galatasaray formasını giymek istiyorum. Dedi. Galatasaray’a dönebileceğinin sinyallerini veren oyuncu, yeniden sarı kırmızılı formayı giyme ihtimalim var neden olmasın ama şu anlık kesinleşen bir durum yok. Açıklamalarında bulundu. Oynadığı İngiliz kulübü Stoke City küme düşünce yeni kulüp aramaya başlamıştı. Gösterdiği performans sarı kırmızılı ekip tarafından da beğenilen Badou Ndiaye Galatasaray’a döneceğinin sinyallerini verdi.

Gittiğim her yerde Türkiye’yi ve Galatasaray’ı anlatıyorum. Türkiye’ye Galatasaray forması altında dönmek çok istiyorum. Galatasaraylı taraftarlar tarafından sürekli destek mesajları atılıyor. Bu mesajlar çok hoşuma gidiyor. Desteklendiğimi bilmek beni duygulandırıyor. Galatasaray taraftarının önünde yeniden futbol oynamak istiyorum. Bazen Galatasaray’a transferim ile ilgili haberler çıkıyor. Beni tanıyan kim varsa aynı anda bana o transfer haberini yolluyorlar. Ama gerçekten şuan net bir şey yok.

Senegal Takımının 2018 Dünya kupasında ki şansını değerlendiren Badou Ndiaye Takımının Polonya ile karşılaştığı mücadelede forma şansı bulamamıştı. Polonya küçümsenecek bir takım değil. Ama biz de küçümsenecek bir takım değiliz. Bunu da gösterdiğimize inanıyorum. Dedi. Grup mücadelelerinin 2 maç sonra biteceğini söyleyen Badou Ndiaye gruptan çıkacak takımlar belli olacak. Ve daha sonrasında elemeler başlayacak. Dünya kupası asıl şimdi başlıyor. Değerlendirmelerinde bulundu.

Galatasaray transferim netlik kazanmadı dese de sarı kırmızılı kulübün teknik direktörü Fatih Terim Senegal ile Dünya Kupasında olan futbolcu için Galatasaray’ın bütün şartlarını zorlaması gerektiğini ve yeni sezon için oluşturmak istediği kadroda iş yapacağını dile getirdi. Badou Ndiaye’nin Galatasaray’a gelmek istemesini değerlendiren Fatih Terim, Yeni sezonda bu istek ve azimle oynarsa çok işimize yarar tempolu oyun tarzı ile takıma enerji katar. Diyen fatih Terim’in isteği doğrultusunda oyuncunun kulübü Stoke City ile görüşmelere başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here