Türkiye basketbol federasyonu Ceo’su Ömer Onan A mili kadın basketbolcularımızın 2018 FIBA dünya kupası mücadelelerinde ki şansını değerlendirdi. Ömer Onan A milli kadın basketbol takımı için Türkiye’nin Yüz akları açıklamasında bulundu.

Onlar Her Şeyi Başarabilirler

Türkiye Basketbol Federasyonu Ceo’su Ömer Onan A milli kadın basketbol takımı  hakkında konuştu. Millilerimize övgüler yağdıran Ömer Onan, her şeyi başarabilecek kapasitede bir kadın milli takımımız var. Onlara inanıyoruz ve güveniyoruz. Bu zamana kadar ülke basketboluna büyük katkılarda bulundular. Bizleri sayısız başarılarla tanıştırdılar. Onlarla gerçekten gurur duyuyoruz. İki kez olimpiyatlara katılma başarısı gösterdiler. Ülkemize madalyalar kazandırdılar. Şuan çok iyi durumdalar. Milli takımımız çok uzun bir süredir çalışıyor. Antrenman dönemini çok sıkı bir şekilde geçirdiler. Sakatlık kaza bela olmadan ilerlemeye devam ediyoruz. Tam takım halinde ilerliyoruz.

Bizim için en önemli olaylardan bir tanesi şampiyonaya tam takım halinde katılacak olmamız. Şuan tam takım halinde şampiyonaya kazanmak ve savaşmak için gidiyoruz. Rakiplerimiz Nijerya, Arjantin ve Avustralya bu takımları yenmek için sahaya çıkacağız. Bunu başarabileceğimize inanıyorum. Biz onlardan daha aşağıda ya da daha kalitesiz değiliz. Bu yüzden biz takım halinde kendi benliğimizi sahaya yansıtarak oynarsak önümüze çıkan her rakibi yenebilecek bir güçteyiz. Grubumuzu ne kadar yüksek sıralarda bitirirsek bizim için o kadar iyi olur. Çapraz eşleşmeler sırasında oradan Amerika’nın da gelmemesi bizim için çok önemlidir. Grubu lider tamamlamak da çok avantajlı sonuç olarak lider çıkınca bir maç eksik oynuyorsunuz ve takım olarak bir dinlenme imkanınız oluyor.

Her şeyi başarabilecek seviyede bir kadın milli takımına sahibiz. İlk maçın Avustralya ile oynanacak olması bence büzüm için güzel bir başlangıç olacak. takım olarak turnuvaya yüksek mücadele ile başlamak bizi diğer maçlara hazırlar. Sonuç olarak buraya kadar gelmeyi başaran bir takıma sahibiz. Bundan sonrasını kaybetsek bile üzülürüz belki ama buraya kadar gelmek bile büyük bir başarıdır. Bu yüzden turnuvadaki A milli kadın basketbol takımımıza başarılar diliyorum ve onları buraya hangi sonuçla dönerlerse dönsünler gururla beklediğimizi söylemek istiyorum dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here