Geçtiğimiz Cuma günü oynanan ve 2-2 biten Galatasaray – Fenerbahçe maçından sonra çıkan olaylar, halen gündemdeki sıcaklığını koruyor. Karşılaşmanın ardından iki takımdan birçok oyuncu ve Fatih Terim ile Hasan Şaş, PFDK’ya sevk edilmişti. Dün akşam yapılan açıklamada, iki takımın futbolcularına ve teknik kadroya adeta ceza yağdı.

Galatasaray’a Ceza Yağmuru

Galatasaraylı oyuncular, Fenerbahçe maçının bitmesinden sonra Jailson’un attığı tokat sonrasında adeta konuk ekip futbolcularını kovalamışlardı. Buna Hasan Şaş’ın sahaya girerek Skirtel’e saldırması da eklenince, olaylar adeta çığrından çıkmıştı. Maç içinde ve sonrasında Fatih Terim’in hakemi eleştiren ve sert sözler kullandığı açıklaması sonrasında PFDK cezaları açıkladı. Buna göre sarı kırmızılı takımın teknik kadrosunda yer alan Hasan Şaş tam 8 maçlık ceza aldı. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim 7 maç, Ryan Donk 6 müsabaka, Ndiaye 5 maç ve Rodrigues 3 maç ceza aldı. Bu karar sonrasında sakatlıklar ile uzun süredir boğuşan sarı kırmızılı takımın, maçlara çıkaracağı 11 konusunda sıkıntılar yaşayacağı herkesin ortak görüşü oldu.

Fenerbahçe’de İki Oyuncu Cezalandırıldı

PFDK, Fenerbahçeli oyunculara da ceza verdi. Soldado ile Belhanda arasındaki olaya müdahale eden ve atmış olduğu tokat ile olayların başlamasına neden olan Jailson’a 8 maç ceza geldi. Belhanda ile tartışma yaşayan İspanyol forvet Soldado ise 6 maç ceza aldı. Sarı lacivertli takımın bu cezalardan nasıl etkileneceği ise tartışılan bir konu oldu. Soldado genellikle çok fazla forma şansı bulan bir oyuncu değil. Ancak Jailson’un takımda olmayışı, sarı lacivertli ekibi etkileyebilir yorumları yapıldı.

İki Takım Taraftarları da Kararlara Tepki Gösterdi

Cezaların açıklanmasından sonra iki takıma gönül veren taraftarlar, özellikle sosyal medya üzerinden bunu eleştirdiler. Sarı kırmızılı takımın fanları; cezaları çok buldu. Fatih Terim’e verilmiş olan cezanın abartılığı olduğu yönünde birçok mesaj dikkat çekti. Fenerbahçe taraftarları ise olayları başlatan Belhanda’nın neden PFDK’ya sevk edilmediğini dile getirdiler. Bu cezalar sonrasında özellikle sarı kırmızılı takımın maçlara nasıl bir kadro ile çıkacağı çok merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here