Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 19 hafta heyecanı yaşanırken, Darüşşafaka ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi. İzmir deplasmanında sahaya çıkan Darüşşafaka, etkili bir oyun ortaya koyduğu mücadeleyi farklı kazandı. Kendi sahasında aldığı 93 – 71’lik skorla taraftarını hayal kırıklığına uğratan Pınar Karşıyaka, eski günlerinden uzak bir görüntü çizmeye devam ediyor.

Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Alper Özgök, Özge Şentürk ve Zafer Yılmaz hakem üçlüsü görev aldı. Kalabalık bir seyirci topluluğunun önünde oynanan mücadelede gülen takım konuk ekip Darüşşafaka oldu.

İlk Periyot Çekişmeli Geçti

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde her iki takımda etkili bir savunma örneği sergiledi. Pota altını iyi koruyan ve rakibini dış şutlara zorlayan ev sahibi ekip, kendi hücumlarında eli boş dönünce yaptığı savunma da bir işe yaramadı.

İlk beş dakika karşılıklı basketlerle geçildi. Bu bölümün ardından oyundaki ağırlığını hissettirmeye başlayan konuk ekip, Bell ve Johnson’ın elinden gelen sayılarla rakibine üstünlük sağladı ve ilk periyodu 19-16 önde kapattı.

İkinci Çeyrekte Fark Açılmaya Başladı

Mücadelenin ikinci periyodunda ev sahibi ekibin direncinin kırıldığı dakikalar baş gösterdi. Bell ve Willbekin ikilisinin organize ettiği hücumlarla peş peşe sayılar bulan Darüşşafaka bir ara farkı on sekiz sayıya kadar çıkardı. Pınar Karşıyaka, Kennedy ile skor üretmeye çabalasa da takım halinde başarı gösteremeyince ilk devre 44-33 konuk takımın üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü Çeyrekte Toparlanma Belirtileri

Pınar Karşıyaka, soyunma odasından gelince farklı bir görüntü çizdi. Üçüncü çeyreğe beş kısayla başlayan takım, dış şutlarla üst üste saylar buldu. Farkı dokuz sayıya kadar indiren İzmir ekibi, bu kez karşısında Darüşşafaka’nın sert savunmasını buldu.

Etkili savunmaya Willbekin ve Johnson’ın on sayılık serisiyle katkı yapması ise maçın kırılma anı oldu. karşılaşmanın 25 dakikasına gelindiğinde ortaya çıkakn on dokuz sayılık fark, ev sahibi ekibin maçtan kopmasına neden oldu ve bu çeyrek de 57-38 konuk ekibin üstünlüğüyle tamamlandı.

Son bölümde rakibin oyuna ortak olmasına müsaade etmeyen Darüşşafaka, mücadeleyi 93-71 önde bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here