A milli kadın basketbol oyuncularımız 2018 FIBA dünya kupası mücadelelerinde 3. Maçına çıkacak. İlk galibiyetini ikinci maçında Nijerya karşısında alan A milli kadın basketbol takımımız Avustralya karşısında galip gelebilmek için mücadele verecek.

En Az 13 Sayı Fark Atması Gerek

2018 FIBA dünya kupasında mücadele veren A milli kadın basketbol takımımızın Play Off turlarına kalmaması için gruptaki en zorlu rakiplerinden bir tanesi olan Avustralya karşısından 13 sayı fark atarak galip gelmesi gerekiyor. Gruplarını lider bitiren takımlar ise 2018 FIBA Dünya kupası mücadelelerinde direkt çeyrek finale çıkacaklar.

A milli kadın basketbol takımımızın Avustralya karşısında çıkacağı maç büyük önem taşıyor. Eğer potanın perileri rakibi Avustralya’yı 13 sayı ile geçmeyi başarırsa grup lideri olarak çeyrek finale çıkma hakkı kazanacak. Eğer Nijerya Arjantin’e kaybederse A milli kadın basketbol takımımızın yalnızca Avustralya’yı yenmesi yeterli olacak. Potanın perileri Avustralya karşısında mağlubiyet alırsa Nijerya Arjantin karşılaşmasının sonucuna göre grubu 2. Ya da 3. Olarak tamamlayacak ve çeyrek finalde mücadele edebilmek için B grubunu 2. Ya da 3. Bitirmiş bir takım ile maç yapacak.

Ekrem Memnun: Oyuncularıma İnanıyorum

A milli kadın basketbol takımımızın koçu Ekrem Memnun takımına güvendiğini ifade etti. Ekrem Memnun, biz bu şampiyonaya gelirken büyük maçlar oynayacağımızı biliyorduk. Bu seviyede küçük maçlar bekleyemezsiniz zaten Avustralya maçı da beklediğimiz büyük maçlar arasında yer alıyor. Nijerya karşısında aldığımız mağlubiyet bizi yıkmadı yakamaz da. Biz Nijerya karşısında da istediğimiz işleri yapıyorduk. Oyunu kontrol ediyorduk. Ancak dolan faullerimiz ve Esra’nın yaşadığı sakatlık bizi takım olarak panikletti ve yapmamız gereken hatalar yaptık.  Ben bu takım içerisinde yer alan her oyuncuma ayrı ayrı güveniyorum. Hepsinin birbirinden farklı özellikleri ve yetenekleri var. bir araya geldiklerinde onları izlemek inanılmaz keyifli oluyor. takım olarak ayaktayız mücadeleye devam edeceğiz. Nijerya mağlubiyeti bize bir tokat oldu. Ancak biz bunun bir turnuva olduğunun bilincindeyiz ve bu bilinçte hareket ediyoruz. Kazanırsak birinci olup çeyrek finale rahat bir şekilde çıkarız kaybedersek Play- Off oynayarak çeyrek final yolunu zorlarız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here