A milli kadın basketbol takımının iki yetenekli oyuncusu Elif Emirtekin ve İlayda Güner FIBA Dünya şampiyonası öncesinde açıklamalarda bulundu.

Elif Emirtekin: Hiçbir Rakip Kolay Değil

Elif Emirtekin A milli kadın basketbol takımımızın 22-30 Eylül tarihleri arasında İspanya’da katılacağı FIBA Dünya Şampiyonası hakkında konuştu. Slovenya’da kamp yapan A milli kadın basketbolcularımızdan Elif Emirtekin, takım olarak antrenmanlarda çok çalışıyoruz. Antrenman dışında da birbirimizle vakit geçiriyoruz. Burada geçirdiğimiz süre boyunca birbirimizi daha iyi tanıdık ve daha iyi bir takım olduk. Dünya şampiyonasına katılacağız bu durum hepimizi heyecanlandırıyor. İspanya’da bayrağımızı dalgalandıracak olmanın haklı bir gururu var üzerimizde dedi. Yıldız basketbolcu FIBA şampiyonasında karşılaşacağı rakipleri hakkında da konuştu. Elif Emirtekin, bu aşamaya geldikten sonra karşınıza güçsüz bir rakip çıkmasını bekleyemezsiniz. FIBA Dünya Şampiyonası süresince karşılaşacağımız her takım zorlu olacak. Ancak bizde kolay rakip değiliz. Hedefimiz puan kaybetmemek ve çıktığımız her maçı kazanmak.

FIBA Dünya Şampiyonasında karşılaşacakları rakipler kadar kendilerinin de ne yağacağının önemli olduğunu vurgulayan Elif Emirtekin, Rakiplerimiz güçlü olacak bunu biliyoruz. Önemli olan rakiplerimizin ne kadar güçlü olduğu değil bizim neler yapabildiğimiz. Çok zorlu karşılaşmalara çıkacağız ama bence en zorlusu Avusturalya karşılaşması olacak. Bir önceki dünya şampiyonası ülkemizde düzenlenmişti. Taraftarlarımız karşılaşmalarımızda bize çok büyük destek vermişti. Şimdi İspanya’ya gelemeseler bile desteklerini Sosyal medya üzerinden hissettiremeye devam ediyorlar. Dedi.

İlayda Güner: Çalışmalarımızın Karşılığını Alacağız

Slovenya’da çok iyi bir kamp döneminden geçtiklerini belirten A milli kadın basketbolcumuz İlayda Güner İspanya’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. İlayda Güner, kampta hepimiz çok çalıştık, çok emek verdik. Bu çalışmalarımızın meyvelerini de FIBA Dünya şampiyonası süresince toplayacağız İnşallah. Takım olarak oynayacağımız karşılaşmaların ne kadar zor olacağının bilincindeyiz. Bu yüzden Şampiyonada maç maç ilerleyeceğiz. Bir maçı kazandıktan sonra şampiyon olmuş gibi sevinirsek ya da kaybettikten sonra elenmiş gibi üzülürsek başarıyı yakalayamayız. Oyunumuzda duygularımızda dengeli olmalı. Dedi. Takım arkadaşları hakkında konuşan İlayda Güner, çok iyi bir takım olduk. Başarıyı hedefliyoruz dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here