Medipol Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı, 3-1 galip geldikleri Kayserispor maçının ardından açıklamalarda bulundu ve "Şimdi rakiplerimizin maçlarını rahatça izleyebiliriz" dedi.

Ligin 30 haftasının açılış maçında Kayserispor'u konuk eden ve 3 gollü bir galibiyet alan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında konuştu. Aldıkları galibiyetin kendileri için avantaj oluşturduğuna vurgu yapan deneyimli teknik adam, rakiplerinin maçlarını daha rahat takip edebileceklerini belirtti.

"Zor Maç Olacağını Biliyorduk"

Karşılaşma hakkında yaptığı yorumlarda fiziki mücadelenin ağır bastığına dikkat çeken tecrübeli çalıştırıcı, son beş haftası kalmış bir ligde kolay maçtan söz edilemeyeceğini beyan ederek şunları söyledi.

"Maçta fiziki olarak oldukça zorlandık. Rakibimizi tebrik ediyorum oldukça diri bir şekilde mücadele ettiler. Zaten maçın zor geçeceğini tahmin etmek zor değildi. Şurada beş hafta kalmış ve her maçımız final niteliği taşıyor. Bundan sonraki maçların da zorlu geçeceğinin bilincindeyiz ve kendimizi ona göre hazırladık. Hedefimiz beş maçın hepsini kazanmaktı. Bir tanesini başardık. Kaldı dört maç. Onları da kazanıp ligi zirvede bitirmek istiyoruz.

"Arda'nın Golü Bizi Oyuna Bağladı"

Yaptığı açıklamalarda Arda Turan faktörüne de değinen teknik adam, oyuncunun bir gol bir asistlik performansını olumlu bulduğunu belirterek attığı golün maç içinde bir kırılma noktası olduğunu ifade etti. Golden sonra oyuna katılmalarının daha kolay olduğunun altını çizen Abdullah Avcı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü.

"Adebayor, Elia, Visca ve Arda Turan, ön alanda baskı yaparak oyuna büyük katkı yaptılar. Arda'nın golü de çok önemli bir dakikada geldi. Rakibimiz beraberliği yakalamıştı ve biz oyun kurmakta zorlanıyorduk. O esnada öne geçince mücadeleye katılmamamız kolaylaştı."

Kup maçında yaşanan olaylar hakkında fikri sorulan Abdullah Avcı, "Yaşanmasını istemediğimiz olaylar" demekle yetindi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here