Dün akşam İzlanda ile yaptığımız maçta aldığımız yenilgi moralleri bozdu. Grup karşılaşmalarına iyi başlayan Türkiye, aldığı mağlubiyetle büyük bir avantajı yitirmiş oldu. Maça dair Rıdvan Dilmen önemli açıklamalarda bulundu.

Şansımız Halen Devam Ediyor

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen maç hakkında şunları söyledi; Normal şartlar altında bu grubun favorisi Fransa milli takımıydı. Bizim de ikincilik yarışı içerisinde olacağımıza kesin gözüyle bakılıyordu. Dün alınan mağlubiyetin çok da büyütülmemesi lazım. Zaten orada hiçbir zaman galip gelemedik. Yapılan dünkü maçı da kaybettik. Şansımız buna rağmen halen çok yüksek. Çünkü kendi evimizde İzlanda milli takımıyla karşı karşıya geleceğiz.

Onları burada çok rahat bir şekilde yenebiliriz. Dünkü maçta ise galip gelme şansımız çok yüksek değildi. İlk 30 dakikalık süre içerisinde müsabakayı kaybettik. Sakatlıkların bu mağlubiyette büyük bir payı var. Mahmut Tekdemir ve Cengiz Ünder’in oynamaması bizi olumsuz etkiledi. Bundan dolayı orta sahaya tam anlamıyla hakim olamadık. Zaten maçın son bölümünde doldur boşalt yaparak beraberlik almaya çalıştık. Burak Yılmaz Fransa maçında çok iyiydi. Ancak İzlanda karşılaşmasında çok fazla hata yaptı ve bu durum bizi kötü etkiledi.

Çok Kötü Başladık

Açıklamalarına devam eden Rıdvan Dilmen şunları ifade etti; ilk 30 dakikada çok kötü bir oyun ortaya koyduk. Genellikle duran toplar üzerinden gol bulmaya çalıştık. Ancak yediğimiz gol de aynı şekilde geldi. Bu soruna bir çözüm bulmamız lazım. Dorukhan oldukça iyiydi. Onun sayesinde oyuna ortak olduk. Fakat etkili oyunumuzu kesinlikle sahaya yansıtamadık.

Önümüzde zorlu maçlar var. Halen lider olma şansımız devam ediyor. Ancak bizim için kesinlikle ilk hedef İzlanda milli takımını burada yenmek olmadı. Çünkü onlarla çekişeceğiz. Bu süreç içerisinde Fransa milli takımının puan kaybetmesi de işimize gelecektir. Diğer ekiplerle yapacağımız karşılaşmaları çok rahat bir şekilde kazanacağımızı düşünüyorum.

Türk milli takımını en çok etkileyen şey ise sakatlıklar oldu. Çok fazla oyuncumuz sakat. Bir dahaki maçlara bunların iyileşeceğini düşünüyorum. Böylelikle daha etkili bir kadroyla sahada olacağız ve kazanacağız, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here