Dün akşam oynanan ve bordo mavili takımın üstünlüğüyle sonuçlanan Trabzonspor – Beşiktaş maçına dair Rıdvan Dilmen yorumlarda bulundu. Ünlü yorumcu, maçın temposunun son derece yüksek ve Premier lig düzeyinde olduğunu söyledi.

Maç Oldukça Hızlıydı

Karşılaşmaya dair konuşan Rıdvan Dilmen şunları ifade etti; müsabaka oldukça iyi ve hızlı başladı. Hatta bir an için İngiltere ligi maçlarını anımsattı. Çünkü tempo çok yüksekti. Ancak kalite için bunu söylemek mümkün değildi. İlk yarıda Beşiktaş kötüydü. Burak Yılmaz ile bir pozisyon yakaladılar fakat bunu değerlendiremediler. Aslında bu pozisyon çok netti. Hak eden taraf ise kesinlikle Trabzonspor oldu. Ligin bitmesi onlar açısından kötü oldu. Çünkü çok iyi bir performans yakalamışlardı.

Derbileri Kazandılar

Bu sene bordo mavili takım derbi maçlarda oldukça etkiliydi. Özellikle evlerinde oynamış oldukları maçlarda bunu gösterdiler. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımları mağlup ettiler. Bana göre hem yönetim hem de hoca çok iyi. Futbolcu kalitesi de üst düzey. Elbette alt yapı için de birkaç şey söylemek gerekiyor. Çünkü Yusuf gibi bir oyuncu çıktı alt yapıdan. Gençlere yeterince destek veriyorlar. Bu durum onlar için avantaj. Ben bugün Trabzonspor takımını çok beğendim. Beşiktaş ise Galatasaray maçını kaybettikten sonra motive olmakta çok zorlanıyorlardı. Bunun yansımalarını bugün çok net bir biçimde gördük.

Hakem için de bir parantez açmak gerekiyor. Fırat Aydınus ülkemizin iyi hakemlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Maçın tansiyonu genel olarak yüksekti. Ancak hakem bunun üstesinden geldi ve karşılaşmayı iyi bir şekilde yönetti. Birkaç defa futbolcular çarpıştı. Hakem, oyunun devam etmesinden yanaydı. VAR’a gitmemesi ise kendisine olan güvenini göstermesi açısından çok iyiydi. Bana göre takımın geleceği çok parlak. Fakat Rodallega sanki başka bir takım ile anlaşmış gibiydi. Çünkü oyundan çıkarken seyirciyle vedalaştı.

Trabzonspor takımının önümüzdeki yıl için bazı planlamalar yaptığını duyuyoruz. Birkaç futbolcu almaları gerekiyor. Bazı bölgelere alternatifler lazım. Bunu sağladıkları zaman seneye şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi haline gelebilirler, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here