Dün Ankaragücü ile deplasmanda karşılaşan Fenerbahçe, sahadan beraberlik ile ayrıldı. NTV televizyonunun başarılı yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, takımı çok sert bir şekilde eleştirdi.

Deplasmanlarda Kayıp

Bu sene kötü gidişata bir türlü dur diyemeyen ve çok istikrarsız sonuçlar alan Fenerbahçe, geleneği bozmadı. Renktaşı Ankaragücü ile deplasmanda karşı karşıya gelen takım maçtan beraberlikle ayrıldı. Karşılaşmanın hemen sonunda ise Rıdvan Dilmen maçı değerlendirdi ve oldukça sert açıklamalarda bulundu. Ünlü yorumcu şöyle konuştu; Fenerbahçe bu sene 14 kere deplasmana çıktı ve bunlardan sadece bir tanesini kazanmasını bildi. İddia ediyorum ki takımın tarihinde böyle bir istatistik yoktur. Evet takım rekor kırıyor ama hep kötü anlamda oluyor bunlar. Ligin en çok berabere kalan ekibi Bursaspor. Onu ise Fenerbahçe takip ediyor, dedi.

Skirtel’e Sert Eleştiri

Ünlü yorumcu aynı zamanda takımın defansına da eleştirilerde bulundu ve şunları söyledi; kulüp Roman’ı gözden çıkarmış durumda. Bunda haklılık payı olabilir. Çünkü çok sık bireysel hata yapan bir oyuncu ve bu yüzden Fenerbahçe puanlar bıraktı. Ancak hiç kimse Skirtel’in yaptığı yanlışları ve hataları görmüyor. Bana göre bu futbolcu ile bir an önce vedalaşmak gerekiyor. Kendisinin bu takımda yerinin olmadığını düşünüyorum. Bazı futbolculara çok büyük bir haksızlık yapılıyor. Bunların başında ise Hasan Ali geliyor. Herkes onun katkı yapmadığını düşünüyordu. Fakat bu sene gelinen noktada her şey açık bir biçimde ortada. Muslera’dan sonra bana göre ligin en istikrarlı oyuncusu kendisi, dedi.

Takım Çok Gol Pozisyonu Bulamadı

Dilmen aynı zamanda maç sonunda Ersun Yanal’ın yapmış olduğu açıklamaları da eleştirdi. Karşılaşma bittikten sonra basın mensuplarının karşısına geçen hoca, 11-12 gol pozisyonu bulduklarını ancak bunları bir türlü değerlendiremediklerini belirtti. Rıdvan Dilmen ise bu sözler üzerine şunları ifade etti; takımın bu kadar gol pozisyonu yok. En fazla 3 tane tehlikeli atakları var. İzlemeyen de sanki Fenerbahçe dünyaları kaçırdı zannedecek. Eğri oturup, doğru konuşmak lazım, dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here