Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay federasyonun verdiği karara ayak uyduracaklarını ifade ederek futbolcuların kafalarının rahat olmadığını ve maçlara konsantre olarak çıkamadıklarını söyledi.

Yukatel Denizlispor’u Konuk Edecek

Süperliğin şampiyonluk yarışı veren takımlarından olan Demir Grup Sivasspor kendi sahasında oynanacak Yukatel Denizlispor maçına hazırlanıyor, 27. Haftada Yukatel Denizlispor’u konuk edecek olan takım Çalımbay yönetiminde antrenman yaptı, düz koşu, ısınma ve dar alanda pas çalışması yapan ekip çift kale maç ile idmanı tamamladı.

Karşılaşmalar Beklenen Tempoda Geçmiyor

Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demir Grup Sivasspor Teknik Adamı Rıza Çalımbay önlerinde 8 maç kaldığını hatırlatarak bu maçları çok iyi bitirmeleri gerektiğinin altını çizdi ve “En iyi şekilde oynayarak ligi lehimize sonuçlarla bitirmeliyiz. Ancak dünyayı saran korana virüs bizleri de etkiliyor, konuşulan maçlar değil bu virüs bu durumda doğal olarak futbolcularda maçlara Konstre olarak çıkamıyor, maça yoğunlaşamıyor, seyircisiz oynamakta olumsuz bir sonuç yaratıyor bu nedenle Türkiye’de karşılaşmalar beklenen tempoda ve istenen mücadelede geçmiyor. Her ne kadar bizler teknik kadro olarak futbolcularımıza moral vermeye, bu durumun geçici olduğunu anlatmaya çalışarak kafalarını rahatlatmaya çalışsak ta bu sonucu pek etkilemiyor, federasyonun aldığı ve alacağı her karara saygılıyız ve uymak durumdayız ama taraftarlarımız bu durumu bizim açımızdan da öğrenmesini istiyor ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

Kararı Kulüplere Bıraksalar Maçlar Oynanmaz

Avrupa ülkelerinde liglerin iptal edildiğini hatırlatan Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay “ bizim bir devletimiz ve bir federasyonumuz var elbette ki aldıkları karara hepimiz uyacağız ama bu çok sıkıntılı bir süreç, futbolcular aileleri ile görüşüyorlar, kendilerini korumaya gayret ediyorlar, bugün birileri isteyen oynasın dese inanın hiçbir kulüp maç oynamaz” dedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikEURO 2020 Bir Yıl Ertelendi
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here