Son haftaların en çok konuşulan isimlerinin başında Malatyaspor takımının stoperi Sadık geliyordu. Ortaya koymuş olduğu başarılı oyun ile kulübünün ilk yarıyı üst sıralarda bitirmesine katkı sağlayan futbolcu, Fenerbahçe takımıyla prensip anlaşmasına vardı. Bu haberi Malatyaspor takımının başkanı verdi.

Prensipte Anlaşıldı

Türk futbolunun son dönemde yetiştirmiş olduğu en iyi futbolcularından olan Sadık. Malatyaspor’un en dikkat çekici oyuncularından birisi olmuştu. Takımın az gol yemesinde büyük pay sahibi olan başarılı futbolcu, birçok takımın da adeta radarına girmişti. Ancak bu konuda mutlu sona ulaşan ekip Fenerbahçe oldu. Konuya dair Malatyaspor ekibinin başkanı şunları söyledi; Sadık ile alakalı olarak bize resmi bir teklifte bulunan kulüp Fenerbahçe oldu. Bunun üzerine yöneticiler ile görüştük ve prensipte bir anlaşmaya vardık. Bazı küçük pürüzler söz konusu. Ancak bunların da birkaç gün içinde aşılacağını düşünüyorum. Resmi olarak açıklamayı ise kısa süre sonara yapacağız dedi.

Eşi Fanatik Fenerbahçeli Çıktı

Başarılı oyuncunun eşinin tam anlamı ile bir Fenerbahçeli olduğu ortaya çıktı. Betül Çiftpınar’ın daha önce yapmış olduğu twitter paylaşımlarına bakıldığında, Fenerbahçe takımı ile alakalı birçok ayrıntı göze çarpıyor. Ayrıca dün akşam haberin açıklanması ile beraber Betül Hanım, Allah’ım sana şükürler olsun yazılı bir twit paylaştı. Sarı lacivertli takım taraftarları ise bunu sosyal medya üzerinden beğendiler.

İlk 11’de Oynayabilir

Gerçekleşen bu transferin sonrasında oyuncunun ilk 11’de oynamasına kesin gözü ile bakılıyor. Bu sene tüm bölgelerde sorun yaşayan takım, özellikle defans hattındaki güçsüzlüğü ile dikkat çekmişti. Sadık ile bu problemin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Ayrıca oyuncunun, Rus futbolcu Roman’ın yerine sahada olacağı da konuşulmakta. Gerçekleşen transfer ile alakalı olarak henüz bir rakam açıklanmış değil. Ancak birkaç gün içinde anlaşma detayları ortaya çıkacaktır. Sarı lacivertli takıma gönül verenler ise yaşanan bu gelişmeden dolayı çok büyük bir sevinç yaşadılar. Böylelikle ikinci yarıya girmeden önce ilk transfer tamamlanmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here