Uzun uğraşlardan sonra transfer edilen ve sarı lacivertli takıma katılan Sadık Çiftpınar, dün ilk sınavını verdi. AZ Alkmar ile oynanan hazırlık maçında forma giyen futbolcu, maçtan sonra Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Arkadaşlarım Destek Oldu

Karşılaşma sonrasında konuşan Sadık şunları ifade etti; çocukluğumdan beri en büyük hayalim bu forma ile maça çıkmak ve Fenerbahçe’ye katkı vermekti. Nihayet bu amacıma ulaştım. Bundan dolayı çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Karşılaşmanın başlamasını beklerken çok heyecanlandım. Hatta bir an önce maç başlasın diye dua ediyordum. Bu konuda takım arkadaşlarım bana çok büyük bir destek verdi. Hazırlık maçı olması çok önemli değildi. Çünkü benim için önemli olan bu formayı giymek ve takımım adına mücadele etmekti. Bundan dolayı mutluluğumu tarif edemem.

Takım Olarak İyi Oynadık

Açıklamalarına devam eden Sadık şunları söyledi; 45 dakikalık periyodun benim için iyi geçtiğini rahatlıkla ifade edebilirim. Henüz ilk karşılaşmamdı. Buna rağmen hocam ne dediyse onun dışına çıkmadım ve söylediklerini yerine getirdim.  İlk 45 dakikalık süreçte iyi bir oyun ortaya koyduk. Özellikle rakibimize kolay kolay gol pozisyonu vermeme konusunda başarılıydık. Golü de bulduk. Sonrasında soyunma odasına önde gitme şansını yakaladık.

Karşılaşmanın ikinci yarısı son derece heyecanlıydı. Takım arkadaşlarımız bu sürede ellerinden gelenin en iyisini ortaya koydular. Bu tip müsabakalarda galip gelmek çok önemlidir. Hazırlık maçı olmasına rağmen kazanmak güzeldi. Maçtan 3-2’lik skor ile ayrıldık. Bundan sonra gelip gelmeyi bir alışkanlık olarak tekrarlamak lazım. Yakın bir sürede lig başlayacak. Resmi maçlarda da aynı performansı göstereceğimize inanıyorum. Çünkü taraftarlarımız bizden artık galibiyet bekliyor. Ligde bulunduğumuz pozisyon ortada. Şu an için 17.sıradayız. Ancak bunu bir an önce değiştirmemiz gerekiyor. Bundan dolayı çok çalışmamız lazım.

Başarılı oyuncunun ikinci yarıdan itibaren maçlara ilk 11 içinde başlayıp başlamayacağı merak ediliyor. Özellikle Roman’ın performansının kötü olması, Sadık’ın şansını daha da arttırıyor. Yeni Malatyaspor’da yıldızı parlayan futbolcu, ilk yarının en iyi ve en başarılı futbolcuları listesine girmesini başarmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here