Liglerin iptal olması halinde Yılport Samsunspor’un ligden çekileceğini duyuran kulüp başkanı Yüksel Yıldırım açıklamalarda bulundu. Süper lig hedefinde olan Yılport Samsunspor’un Türkiye Futbol Federasyonu 2. liginde şampiyon olması da an meselesi.

Samsun Halkı Kenetlenmiş Durumda

Kulübe yaptığı yatırımları anlatan kulüp başkanı Yüksel Yıldırım açıklanan liglere başlama tarihinde iptal yaşanması durumunda kulübü liglerden çekeceğini söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu 2. liginde en yakın rakibi ile arasında 10 puan fark olan ve kalan 6 hafta içinde şampiyonluğa en yakın kulüp olan Yılport Samsunspor’un yerinin süper lig olduğunu dile getiren kulüp başkanı Yüksel Yıldırım Samsun halkı kenetlenmiş durumda dedi. 

Hepimiz Şampiyon Olacağımıza İnanıyoruz

Başkan Yıldırım hepimiz şampiyon olacağımıza inanıyoruz şayet Türkiye Futbol federasyonu liglerin ertelenmesine karar verirse biz ligden çekilmeye karar verdik dedi. Yılport Samsunspor’un şampiyonluğuna Samsunlular Ertuğrul hoca, futbolcular, yönetim herkes inandı ve herkes bu konuda kenetlendi, Yılport Samsunspor’un önünün kesilmesi halinde Türk futbolunda kara bir gün yaşanır diyen kulüp başkanı Yüksel Yıldırım alt yapıya 25 milyon liralık yatırım yapıyorum dedi.

Önümüz Kesilirse Türk Futbolunda Kara Bir Gün Yaşanır

Yıldırım bu takıma inanan ve onun için bu kadar yatırım yapan bir başkan olarak konuşuyorum, Yılport Samsunspor’un önü kesilmemeli. Açık ve net söylüyorum eğer Yılport Samsunspor’un önü kesilirse ben futboldan çekilirim ve takımı da aldığım yerde bırakırım dedi. Sonrasında ne olacağı konusunda bir düşüncesi olmadığını ifade eden Yılport Samsunspor kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım Sports TV’ye katıldı. Canlı yayında konuşan kulüp başkanı Yüksel Yıldırım açık ara şampiyonluğa giden bir takımın iptal kararı alınarak önü kesilirse Türk futbolunda kara bir gün yaşanır, kimse önümüzü kesmemeli dedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikTüm Önlemleri Alarak Antrenmanlara Başladık
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here