Siyah beyazlı takıma geldiğinden beri en çok tartışılan isimlerin başında Vagner Love geliyor. Uzun bir süredir oyuncunun geleceğine dair birçok farklı açıklama yapılıyor. Son açıklama ise Santos Başkanı Jose Carlos Peres’ten geldi.

Transfer Etmek İstedik

Beşiktaş takımının forvet oyuncusu Vagner Love ile alakalı olarak gidecek mi kalacak mı tartışmaları halen yapılıyor. Bir dönem takımdan yollanması konusu gündeme gelen oyuncu ile alakalı son olarak Santos başkanı çok önemli açıklamalar yaptı. Başkan bu transfere dair şunları söyledi; hocamız Cuca göreve gelir gelmez bir oyuncu almak istediğin söyledi ve bu oyuncu da Beşiktaş takımının formasını giyen Vagner Love’du. Hatta 9 numara olarak kendisini düşündüğünü bize iletti.

Fakat transfer için çok geniş bir zamanımız yoktu. Bundan dolayı konu ile alakalı olarak Türkler ile oturup pazarlık yapamadık. Çünkü olaylar çok hızlı bir şekilde gelişmeye başladı. Bunun yanı sıra ilk defa oyuncuyu istediğimiz zaman durumu daha kötüydü. Yani Beşiktaş takımında pek istenmiyordu. Almamız çok zor olmayacaktı. Beşiktaş da ondan kurtulma derdindeydi. Ancak birden bire Vagner Love iyi oynamaya başladı ve üst üste goller attı. Şu an durum biraz karışık olsa da ben yine siyah beyazlı takım ile görüşeceğim ve Love’u kadroya katacağım, dedi.

Geçen Sezon Transfer Olmuştu

Geçen yıl Alanyaspor takımının formasını giyen Vagner Love, burada göstermiş olduğu iyi performans sonrasında siyah beyazlı takım tarafından devre arasında transfer edildi. Ancak futbolcu bir türlü istenenleri yapamadı. Hatta Altınordu takımı ile oynanan hazırlık maçında bazı siyah beyazlı taraftarlar futbolcuyu protesto etti. Bundan dolayı oyuncunun takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılıyordu. Fakat Vagner Love son haftalarda bir toparlanma süreci içine girdi. Bu yıl sezon başı olmasına rağmen çıkmış olduğu 7 maçta 3 gol atmasını bildi. Bundan dolayı siyah beyazlı takımın şu an için futbolcuyu satmaktan vazgeçtiği söyleniyor.

Oyuncu ile alakalı son karar ise önümüzdeki günlerde verilecek. Negredo’nun satılmasından sonra yeni forvet almadan Love’un yollanmasının mümkün olmadığı gelen haberler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here