Beşiktaş ile Başakşehirspor arasında dün yapılan maç son derece heyecanlı geçti. Ev sahibi takım zirveden kopmamak adına çıkmış olduğu müsabakayı, zorlu bir 90 dakikadan sonra kazanmasını bildi. Maç sonunda Şenol Güneş önemli açıklamalarda bulundu.

Taraftara Teşekkür Etmek İstiyorum

Beşiktaş takımının başarılı teknik direktörü Şenol Güneş, Başakşehirspor ekibine karşı alınan galibiyetten sonra kameraların karşısına geçti ve şunları söyledi; bu akşam oldukça zorlu bir maç yaptık. Rakibimiz hem lider hem de ligin en iyi top oynayan takımlarından birisiydi. Maç bizim için iyi başlamadı. Geriye düştük. Ancak daha sonra toparlanmasını bildik. Özellikle taraftara buradan çok büyük bir teşekkür göndermek istiyorum. Çünkü karşılaşma boyunca hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadılar ve 90 dakika boyunca desteklediler. Ayrıca oyuncularım da çok iyi bir performans gösterdiler, dedi.

Karşılaşmaya İyi Başlamadık

Sözlerine devam eden Güneş şunları söyledi; iyi bir başlangıç yapamadık. Özellikle tam anlamıyla baskı yaratma konusunda zorlandık. Bundan dolayı rakip çok rahat bir şekilde çıktı. Başakşehirspor’un top tekniği çok yüksek. Savunmaları da sağlam. Bunlara daha iyi bir şekilde önlem almak gerekiyordu. İlk bölümün özellikle 15 dakikalık kısmında bize göre çok daha etkili oldular. Fakat ikinci yarı itibari ile toparlanmayı başardık. Golü yediğimiz sırada rakip takımın oyuncusu Emre dışarıdaydı. Yani 10 kişiden gol yedik. Duruş konusunda hata yaptık ve bu durum bizin için pahalıya patladı, dedi.

Karius Çok İyiydi

Güneş, kaleci Karius’dan da övgü ile bahsetti ve şu ifadeleri kullandı. Maçlarda çok gol atıyoruz. Böyle bir özelliğimiz var. Ancak çok gol yediğimizi de söylemem lazım. Karius bu maçta iyiydi. Özellikle ilk bölümde başarılı işlere imza attı ve zor topları çıkardı. Uzun boylu olduğu için bunu avantaja çevirdik. Atiba için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Yaşı ile alakalı olarak zaman zaman tartışmalar oluyordu. Fakat bunun çok da önemli olmadığını, bugünkü performansı ile bize gösterdi. Sahada çok iyiydi. Ona teşekkür etmek istiyorum, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here