Türk milli takımımız bu akşam tarihinin en önemli maçlarından birisine çıkacak. Euro 2020’ye katılmak isteyen ay yıldızlı ekip, son dünya şampiyonu Fransa’yı konuk edecek. Bu önemli karşılaşma öncesinde Şenol Güneş bir basın toplantısı düzenledi ve önemli açıklamalarda bulundu.

En İyi Takımla Oynayacağız

Şenol Güneş, bu önemli müsabakaya dair şunları ifade etti; Euro 2020’ye katılmak için Fransa ile karşı karşıya geleceğiz. Bu karşılaşma bizim için çok mühim. Rakibimiz son dünya kupasında şampiyon olmuştu. Şu an için FIFA sıralamasında 1.sırada bulunuyorlar. Elbette daha zayıf bir kulüple oynamak isterdik. Ancak böyle karşılaşmalarda nasıl oynadığımızı görmek açısından da Fransa müsabakası bir kriter olacak.

Fransa milli takımı hem defans hem de ofansif yönden sorunsuz bir kulüp. Çok rahat gol atıyorlar. Defans hatları güçlü ve kendilerine karşı gol bulmak çok da kolay değil. Buna rağmen elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Konya’da oynamak bizim için avantaj. Stat ağzına kadar dolacaktır. Seyircimizin desteğiyle bu maçtan en iyi sonucu alacağız. Teknik direktörlerini herkes yakından tanıyor. Didier Deschamps futbolculuk yaşamında da kaliteli bir isimdi. Bu maç bizi zorlayacak, dedi.

Bazı Oyuncularımız Sahada Olmayacak

Sözlerine devam eden Güneş şunları ifade etti; Fransa aynı zamanda oyuncu yetiştiren bir kulüp. Altyapıları da güçlü. Şampiyon bir takımla karşı karşıya geleceğiz. 2002 senesinde başarı elde etmiştik. Ancak bu artık geride kaldı. Bazı futbolcularımızın sahada olmaması bizim için dezavantaj. Emre, Ozan, Cenk ve Okay forma giyemeyecek. Dorukhan’ın durumu ise henüz net değil. Fransa milli takımı ise klasik 11’i ile sahada olacak. Ben henüz takımı kurmuş değilim. Kimi alırsam alayım, takıma en iyi katkıyı yapacaktır, dedi.

Fransa milli takımı kurmuş olduğu genç kadroyla son yıllarda büyük bir çıkış yakalamıştı. Rusya’da düzenlenen dünya kupasında harika bir oyun ortaya koydu ve final maçında Hırvatistan’ı yenerek mutlu sona ulaşmıştı. Türkiye milli takımı ise Şenol Güneş sonrasında oynadığı tüm maçları kazanmıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here