Türk milli takımının başına geçmesinden sonra başarılı performansıyla dikkat çeken Şenol Güneş, Özbekistan ile oynanacak olan hazırlık maçı öncesinde konuştu. Tecrübeli teknik adam, yeni TFF başkanı Nihat Özdemir’i de tebrik etmeyi unutmadı.

Güzel Bir Maç Olacak

Beşiktaş takımını tam 4 sene boyunca çalıştıran ve bunların ikisinde şampiyonluğa ulaşan Şenol Güneş, milli takımda da iyi performansını sürdürmeye devam ediyor. Avrupa şampiyonası eleme grubundaki ilk iki maçını kazanan milli takım, Yunanistan ile oynamış olduğu hazırlık maçını da galibiyetle tamamlamıştı. Ay yıldızlılar, şimdi de Özbekistan ile bir karşılaşma oynayacak. Dostluk müsabakası öncesinde Şenol Güneş önemli açıklamalarda bulundu.

Başarılı hoca şunları söyledi; Özbekistan ile milli takım seviyesinde ilk defa karşı karşıya geleceğiz. Bundan dolayı maçın önemi büyük. Rakibimiz FIFA sıralamasında 85. Ancak bu bizim için çok önemli değil. Her zamanki gibi büyük bir ciddiyet ile oynayacağız. Fakat karşılaşma öncesinde bazı oyuncularımızın sakatlıkları bulunuyor. Hakan, Burak, Okay, Mahmut, Hasan Ali, Ozan ve Cenk forma giyemeyecek. Elbette bu bizim için bir handikap. Sahada olacak oyuncularımın da asları aratmayacağını düşünüyorum. Böylelikle Haziran ayında yapacağımız önemli maçlar öncesinde takımın son durumunu da görmüş olacağız, dedi.

Güneş ayrıca şunları kaydetti; ilk defa milli takım formasını giyen oyuncularımız var. Zaman zaman hatalar yapıyorlar. Ancak bunların sonlanacağını düşünüyorum. Hazırlık maçları önemli. Haziran ayında hem Fransa hem de İzlanda gibi iki büyük kulüple oynayacağı. Bu karşılaşmalara hazır olarak çıkmak lazım, dedi.

Yeni Yönetimi Tebrik Ödüyorum

Sözlerine devam eden Güneş, TFF’nin yeni başkanı da tebrik etti ve şunları kaydetti; Hüsnü Güreli ve Yıldırım Demirören’e teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Türk futbolunu oldukça iyi bir yere taşımayı başardılar. Yeni başkanımızı da tebrik etmek isterim. Yönetimde birçok tanıdığım kişi var. Yabancı hiç kimse yok. Özellikle eski futbolcuların listede olması çok iyi. Örneğin Hamit Altıntop. Kendisi hem kişiliği hem de futboluyla taktir edilen birisi. Son derece olgun düşüncelere sahip. Yönetime çok büyük bir katkısının olacağını düşünüyorum. Elinden geleni yapacaktır, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here