Siyah beyazlı kulübün tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş Beşiktaş takım kaptanı Oğuzhan Özyakup ile özel olarak görüştü. Tecrübeli teknik adam yıldız futbolcusuna oyundan çıkarken gösterdiği tepkinin yanlış olduğunu söyleyerek nasihat verdi.

Ben Seni Yanlış Anlamam

Beşiktaş kulübü teknik direktörü Şenol güneş Oğuzhan Özyakup ile özel olarak görüştü. Beşiktaş’ın Love ve Quaresma’nın attığı gollerle 2-0 kazandığı Kayserispor maçında 60. Dakikada oyundan çıkan isim olan Oğuzhan sahadan çıktıktan sonra Şenol güneş’in elini sıkmamış ve çıktığı için tepki göstermişti. Yıldız futbolcunun yaptığı bu hareket gündem ol muş ve her spor kanalında konuşulmaya başlanmıştı. Şenol Güneş kaptan Oğuzhan ile görüşerek oyuncusunu uyardı. Şenol Güneş, sen bu takımın kaptanısın senin yaptığın her harekete dikkat etmen lazım. Bir kaptan olarak gözler hep senin üzerinde. Ben seni tanıyorum. Oynama hırsın olduğunu yapabileceğin şeyleri yapamayınca sinirlendiğini biliyorum. Çıkarken gösterdiğin tepkinin bana değil kendine olduğunu da biliyorum. Ancak dışarıdan bakıldığında b u hareket kötü gözüküyor. Quaresma’ya daha önce söyledim sana da söyleyeceğim. İyi niyeti olduğunu biliyorum. Ancak bu saha dışarısına böyle yansımıyor. Bu hareketler sizin dışarıdan verdiğiniz görüntü açısından kötü hareketler. Dediği öğrenildi.

Beşiktaş’ın Tecrübeli Yıldızları Takımı Sırtladı

Siyah beyazlı kulp geçtiğimiz sezon dünyanın en iyi savunma oyuncusu Pepe’yi transfer ederek büyük bir başarıya imza atmıştı. Ancak oyuncudan çok oyuncunun yaşı konuşulmaya başlandı. Beşiktaş kulübünün en çok eleştiri aldığı konu ise kadrosunda 30 yaşını geçmiş birden çok oyuncu bulunmasıydı. Rakiplerine göre daha fazla sayıda tecrübeli futbolcuya sahip olan Beşiktaş kulübünde yaşları eleştirilen yıldızlar rakiplerinin genç oyuncularına fark atıyor. Sahada 18 yaşındaymış gibi istekli ve hırslı oynayan 35’lik delikanlılar yaşlarının verdiği tecrübeyle oyunu istedikleri gibi şekillendirebiliyorlar. Sahada gösterdikleri performans ve takıma kattıkları verim yaşlarıyla ters orantılı olan 4 Beşiktaşlı isim:

Ricardo Quaresma: Beşiktaş kulübünün 35’lik delikanlısı ligde 2 gol 7 asist ile oynuyor.

Atiba Hutchinson: sezona yeni başlayan 35’lik Atiba Fenerbahçe ve kayseri maçlarında istatisliklerini konuşturdu. 180 dakika içeriisnde %90 başarılı pas oranı ile oynadı.

Gary Medel: stoper, ön libero, sağ bek, sol bek nerdeyse her bölgede forma giyen 31 yaşındaki yıldız bu seozn %89 başarılı pas oranı ile sahada yer aldı.

Pepe: 35 yaşındaki yıldız bir stoperden daha fazlası takımı sıkıştığında attığı gollerle Beşiktaş kulübünün golcü isimleri arasında yer alıyor. (5 gol)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here