Beşiktaş dün akşam kendi evinde ağırladığı Konyaspor’u mağlup etmesini bildi. Siyah beyazlı takımın hocası Şenol Güneş ise karşılaşma sonrasında bir açıklama yaptı ve son haftalarda kendisi hakkındaki söylentilere cevap verdi.

Namusum Paradan Çok Daha Önemli

Şenol Güneş, yaptığı basın toplantısında son derece sinirliydi ve oldukça sert şekilde konuştu. Başarılı hoca şunları söyledi; benim hakkımda aslı astarı olmayan şeyler yazılıp çiziliyor. Para için ayrılacağı söylüyorlar. Benim için önemli olan namusumdur. Para sonra gelir. Hiç bir zaman paraya çok önem veren bir kişi olmadım. Ancak yayıncı kuruluştaki yorumcuların bu tip konulara dikkat etmesi lazım. Hakkında bilgi sahibi olmadıkları konularda konuşmasınlar. Bunlar çok ayıp şeyler, dedi.

Sahadaki Futbol Konuşulsun

Sözlerine devam eden Güneş, şöyle konuştu; herkesin bakması gereken şey sahada ortaya koyulan futboldur. Ancak bilip bilmeden konuşuyorlar. Beşiktaş üzerinden bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Seyirci sahaya girecekmiş diyorlar. Girse ne olacak adam mı dövecekler? Bunlar çok saçma sapan işler. Benim geçmişim ve kariyerim ortada. Parayla ölçülecek bir değere sahip değilim.

Beşiktaş Camiası Oldukça Büyük

Şenol Güneş aynı zamanda taraftarlar hakkında açıklamalarda bulundu ve şunları ifade etti; Beşiktaş takımına taraftar beni çok sevsin diyerekten gelmedim. Fakat onlar beni çok sevdi. Maç sonunda bir tepki vardı. Bu oldukça normal. Ancak yaşanan şeyler bu camianın büyüklüğünden hiçbir şey götürmez. Çünkü burada Şerefler, Hakkılar oynadı. Süleyman Seba görev aldı. Oyuna tepki gösterilmesini anlıyorum. Bunlar her zaman yaşanabilir, dedi.

Maç Sonunda Islıklanmıştı

Dün akşam Beşiktaş, Konyaspor karşısında zor da olsa kazanmıştı. Ancak karşılaşma sonrasında Şenol Güneş’e büyük bir tepki vardır. Başarılı hoca tribünleri gezdiği sırada taraftarların bir kısmı onu yuhalayarak protesto etti. Güneş, bir süre önce Türk milli takımının hocası olmuş ve TFF ile anlaşmıştı. Yaşanan bu gelişmeden sonra siyah beyazlı taraftarlar hocanın istifa etmesi gerektiğini düşünüyordu. Fakat teknik direktör, Mayıs ayının sonuna kadar takımın başında olacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here