Dün akşam Arnavutluk ile deplasmanda karşılaşan Türk milli takımımız, maçı pozisyon vermeden ve güzel bir oyunla kazanmasını bildi. 2-0’lık skor ile grup maçlarına 3 puan ile başlamış oldu. Karşılaşma sonrasında Şenol Güneş müsabakaya dair bir açıklama yaptı.

İyi Bir Oyun Ortaya Koydu

Şenol Güneş maç sonu değerlendirmelerinde şunları söyledi; göreve geldikten sonra tüm Türk halkının mutlu olacağı ve gurur duyacağı bir milli takım yaratmak istedik. Çünkü bu takım herkesin ortak değeri. Oyuncularımı ortaya koymuş olduğu güzel performanstan dolayı tebrik ediyorum. Akıcı bir oyun ortaya koymaya çalışmıştık. Ancak beklediklerimizi tam olarak yapamadık. Özellikle seyir bakımından bazı eksiklikler söz konusu oldu. Fakat kalitemiz kesinlikle çok iyiydi. Arnavutluk takımından oldukça üstün oynadık. Önemli olan ise bunu devam ettirebilmek. Önümüzde bir Moldova karşılaşması var. Bunu da kazanıp, 6 puan ile başlamak istiyoruz. Haziran ayında çok önemli 2 karşılaşma var. Bunlara hazır olmamız lazım, dedi.

Kadroda Değişiklik Olabilir

Sözlerine devam eden Güneş şunları ifade etti; kadroda memnunum. Ancak her zaman bu format ve bu oyuncular ile oynayacağız diye bir durum yok. Zaman zaman değişiklikler olabilir. Arnavutluk maçı değişik bir oyun ortaya koydular. Aslında biz bunu beklemiyorduk. Fakat buna rağmen hemen karşılık vermesini bildik. Sert bir karşılaşma oldu. Antrenmanda yenileme çalışmalarını yapmak gerekiyor. Geniş bir kadromuz var. Hepsi de kendi takımlarının iyi oyuncuları. Herkesin hazır olması lazım, dedi.

Emre Harika Bir Oyun Ortaya Koydu

Emre Belözoğlu ile de alakalı konuşan Güneş şunları söyledi; Emre uzun bir süreden beri milli takımda yer almıyordu. Ancak onu dahil ettim. Çok isabetli bir karar verdiğimi gördüm. Daha ilk günden beri takıma çok büyük bir katkı sağladı. Yaşına rağmen harika bir oyun ortaya koydu. Bundan sonra da bizimle beraber olacak. İlk maçımızı kazandık. Sırada Moldova karşılaşması var. Onu da galibiyet ile geçmek istiyoruz. Asıl kritik mücadeleler ise Haziran ayında oynanacak. Fransa ile İzlanda maçlarından en az 4 puan almamız lazım, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here