Beşiktaş’ın 100.yılında takımın başkanlığını yapan ve şampiyonluğa ulaşmada büyük pay sahibi olan Serdar Bilgili geri dönüyor. Gelen haberlere göre Fikret Orman’a muhalif olan kesim, Bilgili’yi kongrede aday olması durumunda destekleme kararı aldı.

Takıma Dışarıdan Hep Destek Verdi

Serdar Bilgili, görev yaptığı dönemde takımın en sevilen isimlerinden birisi olmuştu. Hatta geçen sene Fenerbahçe ile oynanan kupa maçına çıkma kararı, kendisine sorularak alınmıştı. Takıma dışarıdan sürekli destek veren Bilgili, tekrar başkan olmak istiyor. Gelen haberlere göre Fikret Orman ve yönetime muhalif olan kesin, gidişattan mutlu değil. Hem takımın ekonomik durumunun hem de ligdeki halinin iç açıcı olmadığını söylüyorlar. Bundan dolayı ilgili kesimin kongrede Serdar Bilgili’yi destekleyeceği konuşuluyor.

Bu konuda görüşmelerini sürdüren Bilgili ise artık sürecin sonuna geldi. Olumlu bir geri dönüş alan eski başkanın, önümüzdeki günlerde konuya dair bir açıklama yapması bekleniyor. Aday olması durumunda Serdar Bilgili’nin kazanacağı konuşuluyor.

Fikret Orman Bırakabilir

Bu sene son kez takımın başkanı olacağını açıklayan Fikret Orman ise yaptığı açıklamada şunları söylemişti; eğer karşıma çok ciddi ve iyi bir rakip çıkarsa görevi bırakmaya hazırım. Bir daha da aday olmam. Zaten bu yıl seçilsem bile sadece tek bir dönem başkan olarak kalacağım. Burada önemli olan Beşiktaş’ın menfaati ve geleceği. Bu işi daha iyi bir şekilde yapacak olan kişilere görevi devretmeye hazırım, dedi. Serdar Bilgili’nin aday olmadı durumunda Fikret Orman’ın başkanlık için kongrede yarışmayacağı söyleniyor. Daha önce Serdar Bilgili’nin yönetiminde görev yapan Orman, böylelikle başkanlık kariyerini sonlandıracak.

Bilgili Başarılı Olmuştu

Serdar Bilgili daha önce 2000 yılında göreve gelmişti. Henüz 37 yaşında iken bu görevi devralmıştı. Göstermiş olduğu başarılı yönetim ile taraftarların sevgilisi haline gelmişti. Beşiktaş o sezon yüzüncü yılında şampiyon olmuştu. Ancak daha sonra 2004 senesinde ani bir karar almış ve başkanlık görevini bırakacağını duyurmuştu. Bunun nedeni ise çok merak edilmişti. Bilgili’nin şimdiden yönetim için adam topladığı da konuşuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here