Galatasaray 4 maçlık hedef paket parasını geri ödeyecek!

Coronavirüse karşı alınan ulusal mücadele kapsamında ki tedbirlerden biri de maçların seyircisiz oynanması oldu. Nisan ayının sonuna kadar Türkiye’de tüm maçlar seyircisiz oynanacak. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklanan karar sonrası uzun zamandır spor camiasında konuşulan derbinin de kaderi belli oldu, Beşiktaş – Galatasaray maçı da seyircisiz oynanacak.

Galatasaray 4 Maçlık Hedef Paketi Satışa Çıkarmıştı

15 Mart 2020 Pazar günü Türk Telekom Arena’da saat 19:00’da oynanacak olan Galatasaray – Beşiktaş derbisi için Galatasaray, 4 maçlık hedef paketi satışa çıkarmış ve 5000 bilet satılmıştı. Türk Telekom’da oynanacak 26, 28, 30 ve 33.haftalarda oynanacak Galatasaray – Gaziantepspor, Galatasaray – Trabzonspor, Galatasaray – Göztepe ve Galatasaray – Beşiktaş maçlarının biletleri tek paket olarak satılmıştı.

Galatasaray’ın Mali Zararının 5 Milyon Lira Olması Tahmin Ediliyor

Galatasaray taraftarı tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşan 4 maçlık hedef paket satışından yararlanan taraftara yönetim para iadesi yapma kararı aldı. Seyircisiz oynama kararının derbi içinde geçerli olmasının ardından Galatasaray yönetimi beş bin bilet satılan paketin paralarının geri taraftara ödenmesi kararını duyurdu. Kombine bilet sahipleri de dahil olmak üzere karşılaşmayan 50 binin üzerinde seyirci bekleyen Galatasaray’ın bu durumda ki mali zararının 5 milyon liraya yakın olacağı tahmin ediliyor.

9 Haftadır Maç Kaybetmeyen Galatasaray Galibiyet İstiyor

5’li kombine bilet alanlarında 4 maç için geri iadesini yapacak olan Galatasaray yönetiminin aldığı bu karar camiada şok gelişme olarak karşılandı. Galatasaray sezonun ilk yarısını 1 – 0 mağlup bitirmiş, 9 haftadır maç kaybetmeyen sarı kırmızlılar kendi evinde Beşiktaş karşısında mağlubiyet yaşamak istemiyor, Beşiktaş’ın hedefi ise rakip evde galibiyet.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBasketbolda Yüzümüz Güldü
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here