Fenerbahçe’nin başarılı stoperi Skrtel’in sözleşmesi bu sene sona erdi. Ancak aradan oldukça uzun bir süre geçmesine rağmen oyuncuyla yeni bir anlaşma yapılmadı. Bu konu hakkında konuşan Slovak oyuncu, sabırla bekleyeceğini dile getirdi.

Henüz Bir Anlaşma Yok

Sarı lacivertli takımın en iyi oyuncularından birisi olarak dikkat çeken Skrtel, geçtiğimiz yıl yine öne çıkan isim olmuştu. 34 yaşındaki futbolcunun sözleşmesi sona erdi. Oyuncuyla yönetim bir araya gelmiş ancak bu görüşmeden bir sonuç çıkmamıştı. Ülkesindeki bir kanala konuşan futbolcu, oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Skrtel şunları söyledi; lig bittikten sonra tek başıma antrenmanlara başladım. Yaklaşık 3 haftadır devam ediyorum. Daha önce böyle bir süreç söz konusu olmamıştı. Her zaman takımımla beraber başlıyordum. Ancak şimdi yalnızım. Bana Petr Duris eşlik ediyor. Buna rağmen transferle alakalı olarak hiç acele etmiyorum. Birçok ülkede henüz ligler başlamış değil.

Görüşmelerim Devam Ediyor

Sözlerini sürdüren Skirtel şunları ifade etti; Fenerbahçe ile masaya oturduk. Ancak henüz bir ortak yol bulmuş değiliz. Bunun yanı sıra İstanbul Başakşehirspor kulübü de beni istiyor. Onlarla da temas halindeyim. Glasgow Rangers ve Parma beni isteyen diğer ekipler. Rusya ligi ekiplerinden de beni kadroda görmek istediğini söyleyen takımlar söz konusu. 3 seneden beri Türkiye’de oynuyorum. Burayı seviyorum. Ailem de bundan dolayı çok huzurlu. Oğlumun okulu burada. Ancak her şeye rağmen yeni maceralara da kapalı değilim. Başka bir kulüpte de devam edebilirim, dedi.

Genellikle Yaşıma Bakıyorlar

Martin Skrtel aynı zamanda şunları dile getirdi; birçok takım oyuncunun kaç yaşında olduğuna bakıyor ve buna çok büyük bir önem veriyor. Bu durum benim için sadece bir rakam. Çünkü 34 yaşında olmama rağmen performansımda herhangi bir düşüş söz konusu değil. Geçtiğimiz yıl sakatlık öncesinde 60 civarında maça çıktım. Bonservisim elimde olmama rağmen kulüp bulamamamın tek nedeni yaşım. Eğer birkaç yıl önce böyle bir durum söz konusu olsaydı hemen bir ekiple anlaşabilirdim. Ben yine de acele etmiyorum. Daha önümüzde süre var, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here