Fenerbahçe’nin en başarılı oyuncularından birisi olan ve savunmanın bel kemiği olarak tanımlanan hakkında transfer dedikoduları bitmiyor. Son gelen haberlere göre Başakşehirspor, futbolcuyu kadrosuna katmak için harekete geçti. Sarı lacivertlilerin de buna sıcak baktığı söyleniyor.

Visca’ya Karşılık Gidebilir

Sarı lacivertli ekipte sezon başından beri ayakta kalan ender oyunculardan birisi Skirtel oldu. Slovak futbolcu, çıkmış olduğu müsabakalarda hatasız bir oyun ortaya koydu ve beğeni topladı. Ancak bir süredir futbolcuya dair transfer haberleri dilden dile yayılıyor. Son olarak Başakşehirspor’un oyuncuyu çok istediği konuşuluyor. Ekibin stoper bölgesinde görev yapan De Costa, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir karar ile Suudi Arabistan’a transfer olmuştu. Bunun ardından İstanbul takımı, Rusya’da forma giyen Serdar Taşçı’yı kadrosuna katmıştı. Ancak kulüp, bir stoper oyuncusu daha almayı düşünüyor ve hedefteki isim de Skrtel oldu.

Fenerbahçe’nin bu transfere çok soğuk bakmadığı biliniyor. Ancak oyuncunun gitmesine sadece tek bir şart ile müsaade edecek. O da, Visca’nın takıma kazandırılması karşısında olacak. Bilindiği üzere Fenerbahçe uzun bir dönemdir Boşnak oyuncuyu kadrosuna katmak istiyordu. Ancak bonservisin çok yüksek olması, bunu imkansız hale getirmişti. 15 milyon Euro gibi bir rakamın konuşulmasından ötürü Fenerbahçe bu transferden vazgeçmişti. Sarı lacivertliler bonserviste indirim isteyecek. Eğer istedikleri rakam ortaya çıkarsa Skrtel satılacak. Bunun yanı sıra Sadık’ın alınması ve Serdar’ın da listede olması, Slovak futbolcunun gitmesine izin verileceği anlamı taşıyor.

Barcelona da İstiyor

Oyuncunun menajeri ise bu konuda bir açıklama yaptı ve şunları söyledi; Skrtel devre arasında takımdan ayrılabilir. Fenerbahçe şu an için bize bir sözleşme teklifinde bulunmadı. Başka bir takıma gitme olasılığı çok büyük. Katalan ekibi Barcelona, futbolcuyu çok istiyor. Eğer resmi bir teklif gelirse, Skrtel’in bu takıma gitmesi mümkün, dedi. Fenerbahçe taraftarlarının ise bu transfere çok sıcak bakmadığı biliniyor. Özellikle kulübün çok kötü olduğu şu dönemde en iyi futbolu Slovak oyuncu ortaya koymuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here