Medipol Başakşehir’in 16 maçlık men cezasına yaptığı itiraz başvurusunun değerlendirilmesi dün itibariyle sonuçlandı. Tahkim Kurulu’ndan Flaş Arda Turan kararı geldi, işte detaylar.

Demir Grup Sivasspor ile Medipol Başakşehir arasında oynanan mücadelenin son dakikalarında yaşanan bir pozisyonda yan hakeme fiziki saldırıda bulunan Arda Turan hakkında verilen 16 maçlık men cezasına indirime gidildi. Tahkim Kurulu cezayı 10 maç olarak güncellediğini açıkladı.

Para Cezası Aynı Kaldı

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından oyuncuya verilen men cezası ilk etapta on altı maç olarak açıklanmış ve bununla birlikte oyuncunun 39 Bin TL para cezası ödemesine de hükmedilmişti.

Tahkim Kurulu, Medipol Başakşehir kulübünün yaptığı itiraz başvurusuna olumlu yanıt vererek oyuncunun yer alamayacağı maç sayısını ona düşürdü. Ancak verilen maddi cezada bir indirime gidilmedi. Arda Turan, 39 Bin TL’yi her halükarda ödeyecek.

Kulübün Vereceği Ceza Merak Konusu

Medipol Başakşehir kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ, yıldız oyuncuya verilen ilk cezada, men edildiği maç sayısını fazla bulduklarını ancak oyuncunun yaptığı hareketi de tasvip etmediklerini açıklamıştı. Yaptığı değerlendirmenin sonunda oyuncuya kulüp olarak kendilerinin de bir ceza vermeyi düşündüklerini ifade eden Göksel Gümüşdağ’ın Tahkim Kurulu kararından sonra takınacağı tavır taraftarlar ve futbol kamuoyu tarafında merakla bekleniyor.

8 Maçta Oynayamayacak

Spor Toto Süper Lig’in 32 haftasındaki Demir Grup Sivasspor maçında yaşanan olaylardan sonra kırmızı kart gören Arda Turan, sezonun kalan iki maçında formasından uzak kalmıştı.

Ceza on maça indirildikten sonra yıldız oyuncunun yeni sezonda sadece sekiz maçta takımından uzak kalması cezasını çekmesi için yeterli olacak.

Sosyal Medyada Tepkiler Büyüyor

Tahkim Kurulu’nun açıkladığı indirim kararından sonra sosyal medya üzerinden de tepkiler gelmeye başladı. Oyuncuya ilk verilen cezanın da yapılan indirimin de oy birliği ile kesinleşmiş olması, en dikkat çeken detaylardan bir tanesi olarak yorumlandı.

Diğer yandan Arda Turan için verilen bu cezanın sadece spor alanında değil hukuki olarak da suç teşkil ettiğini savunanların sayısı da bir hayli fazlalaştı.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here