Son iki sezondur Beşiktaş’ta kiralık olarak görev yapan Talisca Manchester United’a doğru kanatlandı. Genç kartalın hafta sonuna kalmadan sözleşme imzalaması bekleniyor.

Bonservisi Portekiz ekiplerinden Benfica’nın elinde bulunan Anderson Talisca, siyah beyazlı kulüpteki kariyerine nokta koyuyor. Oyuncunun takımda devam etmek istememesi üzerine satın alma opsiyonu için harekete geçmemeyi tercih eden siyah beyazlı yönetim ise boşalacak orta alan için araştırmalara başladı.

Şenol Güneş Basın Toplantısında Çıtlattı

Yıldız oyuncunun Premier Lig’e gidebileceği noktasındaki ilk haber siyah beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş’ten geldi. Ligin son maçında Demir Grup Sivasspor karşısında alınan farklı galibiyet sonrası kamera karşısına geçen deneyimli teknik adam, basın mensuplarının Talisca ile ilgili sorduğu soruya karşılık, “Cenk’e rakip olabilir” şeklinde cevap vererek şunları söyledi.

“Talisca’nın satın alma opsiyonu bizde ama bunu devreye sokmamız için oyuncunun da burada kalmak istemesi gerekiyor. Şimdilik görünen bunu pek istemediği. Hatta bildiğim kadarıyla anlaşmasını bile yapmış. Ama resmi bir şey olmadığı için konuşmak doğru değil. Birkaç gün içinde zaten her şey belli olur. O zaman yeniden bir değerlendirme yaparız ve biz de önümüze bakarız.”

Fikret Orman’da Rivayet Yorumu

Beşiktaşlı taraftarların kurduğu bir derneğin iftar yemeğine katılan kulüp başkanı Fikret Orman, Talisca ile ilgili gelen sorulara enteresan cevaplar verdi. Henüz resmi bir şey olmadığını ifade eden başkan, teknik direktör Şenol Güneş’in söylediklerini de yalanlar nitelikte konuştu ve şu sözleri sarf etti.

“Talisca’nın transferi ile ilgili bazı ilerlemeler var. Ancak bir kulüple anlaşması falan henüz net değil. İngiltere ya da başka bir lig olur onu bilemem ama şu an için zikredilen kulüpler sadece rivayette ibaret.”

Mourinho ve Benfica Yakınlığı

Bazı kaynaklardan edinilen bilgiye göre Talisca transferinin gerçekleşmesindeki en büyük etmen Manchester United menajeri Jose Mourinho. Söylentiye göre 3 yıldır oyuncuyu takip eden deneyimli çalıştırıcı, Benfica’ya “Beşiktaş indirim isterse yapmayın biz alacağız” diyerek transferi teorik olarak bitirdi.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here