Tahkim kurulu ve hukuk kurallarında karar alma süreçleri Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu kararı ile 15 Haziran’a kadar uzatıldı. 

Kurallarda Karar Alma Süreçlerine Ait Süreler Uzatıldı

Yapılan açıklamada korona virüs salgını nedeni ile tahkim kurulu ve hukuk kurallarında karar alma süreçlerine ait süreler ile tahkim kurullarına başvuru süresinin durdurulması uygulamasının uzatıldığı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bildirildi.

Geçici Madde İle Yargıda Süreler Uzatıldı

Açıklamada ayrıca bazı kanunlarda değişiklik yapılması yönünde 7226 sayılı kanunun geçici maddesine göre yargıda süreler uzatıldı,  geçici birinci madde uyarınca Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu ilk derece hukuk kurulları kararlarına karşı itiraz edilen kararın tebliğinden.

15 Haziran Tarihine Kadar Uzatıldı

Ayrıca 13 Mart tarihinden 30 Nisan 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarının yayınından sonra ki 7 gün olarak belirlenen Tahkim kuruluna başvuru süresi durdurulması. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan bu nedenle yargı alanında ki hak kayıplarının önlenmesi amacı ile getirilen durma süresinin uzatılmasına dair 2480 sayılı karar ile 15 Haziran tarihine kadar uzatıldı.

Açıklama Resmi Sitede Yayınlandı

Türkiye Futbol Federasyonu açıklamasında etik kurulları, disiplin kurulları, hukuk kurulları, uyuşmazlık çözüm kurulu, tahkim kurulu ve kulüp lisans kurulu toplantıları ve tüm bu kurulların talimatları ile belirlenen yargılama süresine dair sürenin durdurulması. Bu kararın Türkiye Futbol Federasyonu internet sitesinde ki yayın tarihi itibarı ile 15 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldığı ifade edildi. Ayrıca tahkim kuruluna başvuru ve yargılama sürecine ilişkin sürelerin durdurulma süresi de sona erdiği gün itibari ile işlemeye başlanmasına Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karar verildiği açıklamada yer aldı.

PAYLAŞ
Önceki İçerikGalatasaray 8 Futbolcudan 130 Milyon Kar Edecek
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here