Fenerbahçe cephesinde beklenen basın toplantısı bugün gerçekleşti başka Aziz Yıldırım ve asbaşkan Şekip Mosturoğlu'nun katıldığı toplantıda olaylı Beşiktaş derbisi masaya yatırıldı.

Sarı lacivertli ekibin merakla beklenen basın toplantısı bugün yapıldı. Başkan Aziz Yıldırım, kulübün olaylı derbi ile ilgili yapacaklarını açıkladı ve ne olursa olsun Tolga Zengin'i mahkemeye verip, maddi zararlarını kendisinden talep edeceklerini belirtti.

"Her Türlü Zarardan Bilfiil Sorumlu"

Fenerbahçe kulübü asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, kulübün güdeceği hukuki stratejiyi açıklarken, Beşiktaşlı Tolga Zengin'e yüklendi. Kulübün girdiği zarardan oyuncuyu sorumlu tuttuklarını belirten deneyimli yönetici, olayın neticesi ne olursa olsun mahkemeye intikal edeceğini söyledi ve şunları dile getirdi.

"Olaylara baktığımızda tribünleri tahrik ederek bu raddeye gelmesine sebep olan kişinin Tolga Zengin olduğunu net olarak görüyoruz. Kendisi kulübümüzün uğradığı maddi ve manevi zarardan bizzat sorumludur. Fenerbahçe yönetimi ve hukukçuları bu konuda en kısa zamanda mahkemeye başvuru yapacak ve oyuncudan gerekli tazminatı talep edecektir."

"Şenol Güneş Burada Tiyatro Oynadı"

Başkan Aziz Yıldırım, salona kurulan perde üzerinde derbideki görüntüleri yeniden oynatarak Şenol Güneş'i hedef aldı. Beşiktaşlı teknik adamın tiyatro oynadığını savunan Yıldırım şunları söyledi.

"Kim ne derse desin Şenol Güneş burada perşembe günü bir tiyatro oynadı. İlk yarı sonunda ben Hasan'ı (Yalçınkaya) aradım. Dedim ki git hakemle konuş bu maç kötüye gidiyor. O da gitmiş hakeme maçı tatil mi edeceksin diye sormuş. Hakem de birinin kafasına bir şey gelirse tatil ederim demiş. Ondan sonra olayları görüyorsunuz."

"Geçmiş Olsun Dileklerimi İlettim"

Fenerbahçe başkanı olarak Şenol Güneş'e geçmiş oldun mesajı gönderdiğinin altını çizen Aziz Yıldırım, "Olaydan sonda ben kendisini ziyarete giden yönetici arkadaşlarımıza geçmiş oldun dileklerimi iletin dedim. Bana ziyarete gidelim dediler ama taraftar varmış olay çıksın istemediğimiz için gitmedik" dedi.

Yaşananlardan sonra Fenerbahçe tarafında zarar gören hiç kimse için geçmiş olsun bile denilmediğini ifade eden başkan, olayların sarı lacivertli kulüp ekseninde cereyan ertesi için herkesin seferber olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here