Ligde uzun süre puan kayıpları yaşadıktan sonra geçen hafta Aytemiz Alanyaspor’u mağlup ederek üç puan hasretine son veren Trabzonspor’da seri yakalama planları yapılıyor. Seyircisi önünde Beşiktaş’ı ağırlayacak olan bordo mavili ekipte teknik heyet ve oyuncular tam bir seferberlik halinde.

Teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde gerçekleşen antrenmanda oyuncuların hırsı dikkat çekti. Yönetim ve taraftarların baskısına maruz kalan futbolcuların siyah beyazlı ekip karşısında da üç puan alarak kendilerine yöneltilen eleştirilere cevap vermeyi planladıkları öğrenildi.

Burak Yılmaz Belirsizliği Sürüyor

Sakatlığının tam olarak iyileşmediği öne sürülen yıldız golcü Burak Yılmaz’a kulüp doktorları tarafından özel bir tedavi programı uygulanıyor. Kondisyonunun normal düzeye gelmesi için spor salonunda bireysel olarak çalışmalarını sürdüren Burak, antrenman öncesi ve sonrasında kondisyoner eşliğinde koşu ve egzersiz hareketleri yapıyor.

Takımla birlikte yapılan idmanların bazılarına katılmadığı gözlenen oyuncunun durumu hakkında kulüpten de net bir bilgi verilmiyor. Daha önce iki hafta sahalardan uzak kalan oyuncu yeniden takıma dönmüş ve Medipol Başakşehir maçında forma giymişti. Bu maçtan sonra sakatlığı nükseden yıldız, Alanya maçına kadar tekrar toparlanmış ve takımının gollerinden birine imza atmıştı.

Abdülkadir’e Özel İlgi

Teknik direktör Rıza Çalımbay, takım halinde yapılan antrenmanlarda sık sık araya girerek genç oyuncu Abdülkadir Ömür ile yakından ilgilendi. Oyuncunun ilk on birde sahaya çıkması beklenirken, Çalımbay’ın Beşiktaş orta sahasına üstünlük kurabilmek adına ayağında top tutabilen bir oyuncuya ihtiyaç duyduğu biliniyor.

Genç oyuncu geçen hafta takımını öne geçiren gole imza atmış ve maç sonrası yaptığı açıklamalarda kendisinin Trabzonspor’un sadece bir oyuncu olmadığını aynı zamanda çocukluğundan bu yana bordo mavili renklere gönül veren bir taraftar olduğunu ifade etmişti.

Kanatlara Dikkat Uyarısı

Tecrübeli çalıştırıcı Rıza Çalımbay, yapılan antrenmanlarda Beşiktaş’ın kanat organizasyonlarına karşı da özel önlem geliştiriyor. Özellikle beklerde oynayan oyunculara ve stoperlere ikazlarda bulunan Rıza hoca, kademede hata yapmamaları noktasında oyuncularına uyarılarda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here