Türk Milli takımımız son derece zorlu bir süreçten geçiyor. Fatih Terim’in kebapçı baskını ile gündeme gelmesinden sonra koltuk, Lucescu’ya devredilmişti. Ancak milli takım, Rusya’da yapılan organizasyondaki yerini alamamıştı. Bunun hemen sonrasında UEFA tarafından düzenlenen Uluslar kupasında mücadele eden Türkiye, grubu son sırada tamamlamış ve klasman düşmüştü. Geçtiğimiz günlerde Rumen teknik adamın görevine son verildi. Yerine ise kimin geleceği merak ediliyor. Bu konuda birçok aday var.

Şenol Güneş En Güçlü Aday

Milli takım için birçok Türk hocanın ismi geçiyor. Bunların başında ise Şenol Güneş gelmekte. Daha önce de başarılı hocanın bu göreve geleceği konuşulmuştu. Ancak Beşiktaş’ın durumunun o dönem kritik olması, bunu ertelemişti. Ayrıca Fikret Orman da hocanın gidişine karşı çıkmıştı. Fakat bu defa durum biraz daha farklı. Geçtiğimiz günlerde hoca ile TFF yöneticilerinin bir görüşme yaptığı söylenmişti. Ancak buna dair bir doğrulama gelmedi. Arkasında ise Fikret Orman resmi bir açıklama yaptı ve kendilerine bir teklifin iletilmediğini ifade etti. Buna rağmen en güçlü adayın yine Şenol Güneş olduğu dile getiriliyor. Bu konuya dair önümüzdeki günlerde önemli gelişmelerin yaşanabileceği söyleniyor.

Başka Türk Hocaların da İsmi Geçiyor

Milli takım için ismi geçen bir diğer hoca ise Aykut Kocaman. Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcusu, hocalık kariyerinde çok büyük başarılar elde etmişti. UEFA’da yarı finale kadar takımını çıkarmayı başarmıştı. Şu an ise Konyaspor ile başarılı bir görüntü çiziyor. Federasyon içinde Aykut Hocayı milli takımın başında görmek isteyenlerin olduğu söyleniyor.

Abdullah Avcı ise bir diğer aday. Şüphesiz ki Türk futbolunun son dönemlerde yetiştirmiş olduğu en iyi hocalardan birisi olarak dikkat çekmekte. Başakşehirspor kariyeri son derece parlak. Alt yapıya ve genç oyunculara büyük bir önem veriyor. Daha önce milli takımda teknik direktörlük yapmıştı. Fakat Göksel Gümüşdağ’ın bu konuda vereceği kararın çok önemli olduğu biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here