A milli kadın basketbol takımımız tarihinde ikici kez dünya kupasına katılma başarısı gösterecek. Ay yıldızlı ekip bugün 2018 FIBA dünya kupasında ilk karşılaşmasına çıkacak. Grubunu lider bitiren takımlar direkt olarak çeyrek finale katılma hakkına sahip olacaklar. Türkiye’nin Arjantin’le karşı karşıya geleceği maç ise yarın oynanacak.

Türkiye-Arjantin Karşılaşması Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

A milli kadın basketbol takımımızın 2018 FIBA dünya kupası heyecanı bugün başlıyor. Son 15 yıl içerisinde başarılarıyla isminden bahsettiren A milli kadın basketbol takımımız 15 yıl içerisinde önemli madalyalar kazandı. A milli kadın basketbolcularımız yaşadığı jenerasyon değişikliği sonrasında da başarılarına devam etti. Saat 16.00’da başlayacak olan Türkiye-Arjantin karşılaşması TRT spor ekranlarından naklen yayınlanacak. Karşılaşma Santiago Martin Arena’da oynanacak.  B grubunda ilk maçını Arjantin ile yapacak olan A milli kadın basketbol takımımız karşılaşmaya hazır.

İspanya’nın Tenerife kentinde 30 Eylül tarihinde son bulacak olan şampiyonada Türkiye B grubundaki rakipleri Nijerya, Arjantin ve Avusturalya takımları ile karşı karşıya gelecek. 2018 FIBA Dünya kupasında yer alan 16 takım 4’erli gruplar halinde ayrılacak. Bize zorlu mücadeleler izletecek olan 2018 FIBA Dünya kupasında B grubunda yarışacak olan A milli kadın Basketbol takımımız ilk maçında Arjantin ile karşı karşıya gelecek. Kendi gruplarında rakiplerinde daha fazla puan toplayarak 1. Sırda yer alan takımlar direkt olarak çeyrek finale gitme hakkını kazanacaklar. Kendi gruplarında 2. Ve 3. Sırada bulunana ülke takımları ise kendi aralarında çeyrek finale çıkabilmek için karşı karşıya gelecekler.

2018 FIBA Dünya kupasında grup maçlarının 25 Eylülde tamamlanacak. A milli kadın basketbol takımımızın Arjentin karşılaşmasını Santiago Martin Arena’da oynayacak. 2018 FIBA dün ya kupasına katılan diğer takımlarda maçlarını Santiago Martin Arena ve Quico Cabrera Arena’da oynayacak. 25 Eylülde bitmesi beklenen grup maçları sonrasında 26 eylülde çeyrek finale yükselmek için yarışacak olan takımların mücadelelerini izleyeceğiz. 2018 FIBA Dünya kupasında çeyrek final maçları 28 Eylül tarihinde oynanacak. Dünya kupasında yarı final maçları ise 29 Eylülde üçüncülük ve final karşılaşmaları ise 30 eylül tarihinde oynanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here