A milli basketbol takımımız 2019 FIBA Dünya Kupası Elemeleri ikinci tur mücadelelerinde ilk maçına çıkacak. Rakibi Karadağ’ı başkent Ankara’da ağırlayacak olan A milli basketbol takımımız mücadeleden galibiyetle ayrılmak için savaşacak.

12 Dev Adam’ın İkinci Tur l Grubu Rakipleri

12 dev adam 2019 FIBA Dünya Kupası elemeleri ilk turunda B grubunda yer almıştı. A milli erkek basketbol takımımız çıktığı 6 karşılaşmanın 4’ünde galibiyete ulaşarak bir üst tura çıkmaya hak kazanmıştı. İkinci turda mücadele edecek olan 12 dev adam rakipleri Letonya, İspanya, Slovenya, Ukrayna ve Karadağ ile birlikte l gurubunda mücadele verecek.

Türkiye-Karadağ Maçı Hangi Kanalda Saat Kaçta?

Rakibi Karadağ’ı başkent Ankara’da ağırlayacak olan millilerimizin l grubu ilk karşılaşmasını NTV’den naklen yayınlanacak. Karşılaşma 20.00’da başlayacak. Millilerimiz bu karşılaşma sonrasında 17 Eylülde Slovenya ile deplasmanda karşılaşacak. Daha sonra kasım ayına kadar ara verecek olan millilerimiz 29 Kasımda İspanya’yı sahasında ağırlayacak. Millilerimiz 22 Şubatta kendi sahasında Slovenya’yı ağırlayacak. 25 Şubat tarihinde ise İspanya ile deplasmanda mücadele edecek.

Eğer 12 dev adam l grubunda ilk üç’e girmeyi başarırsa Çin’de 31 Ağustos ve 15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 2019 FIBA Dünya şampiyonasına girmeye hak kazanacak.

Yarın 2019 FIBA Dünya Kupası elemeleri 2. Tur maçlarına çıkacak olan A milli basketbol takımımız evinde galip gelerek ilk maçında moral depolamak istiyor. Çin’de düzenlenecek olan Dünya Kupasına katılmak isteyen A milli basketbol takımımız l grubunu ilk 3 sırada bitirmeyi başarırsa Çin’de bayrağımızı dalgalandıracak. Genç ve yıldız isimlerden oluşan A milli basketbol takımımız başarıya odaklanmış durumda. galibiyetten başka bir şey düşünmeyen A milli basketbol takımımız Karadağ maçında rakibini yenerek grup maçlarına galibiyetle başlamak istiyor. Ufuk Sarıca önderliğinde çalışan A milli basketbol takımımız 2019 FIBA Dünya Kupası Öncesinde oynadığı hazırlık maçlarındaki performansı ile göz doldurdu. Çin’e giderek Türkiye’yi burada temsil etmek isteyen A milli basketbol takımımız Karadağ karşısında 973. Karşılaşmasını oynayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here