Geçen yılın en iyi oyuncularından birisi olarak kabul edilen Tyler Boyd, uzun bir süredir Beşiktaş’ın gündeminde yer alıyordu. ABD’li futbolcu ile siyah beyazlı ekibin resmen anlaştığı dün açıklandı.

4 Yıllık Anlaşma

Transfer sezonunun en sakin takımlarından birisi olan Beşiktaş, kadrosunu güçlendirmek için birçok futbolcuyla görüşmelerine devam ediyordu. Bunların başında ise Tyler Boyd geliyordu. Geçtiğimiz sezonun devre arasında başkent ekibi Ankaragücü tarafından kiralanan başarılı isim, kısa sürede göstermiş olduğu performansla dikkatleri üzerine çekmişti. Siyah beyazlılar, oyuncunun kulübüyle pazarlıklarını sürdürüyordu.

Bu noktada sona gelindi. Vitoria Guimares ile yapılan pazarlıklar sonuç verdi ve oyuncu Beşiktaş ile sözleşme imzaladı. Bunun üzerine kulüpten bir açıklama yapıldı. Buna göre saat 19:03’te oyuncu ile tam 4 senelik bir sözleşme imzalandığı söylendi. Böylelikle siyah beyazlıların çabaları sonuç vermiş oldu.

Futbolcunun alacağı para da açıklandı. Boyd, senelik olarak 1.2 milyon Euro alacak. Kulübü için ödenen para ise 2,4 milyon Euro oldu. Buna ek olarak futbolcunun bir sonraki satışından ise yüzde 20’lik bir pay eski takımına ödenecek.

 

Açıklama Yaptı

Tyler Boyd, yaşanan bu gelişme sonrasında açıklama yaptı ve önemli şeyler söyleyerek şunları dile getirdi; Türkiye’de geçen sene forma giydim. Bu ülkeyi çok seviyorum. Beşiktaş takımı beni uzun zamandan beri istiyordu. Gerçekleştirilen görüşmeler olumlu bir şekilde sonuçlandı. Buraya yeniden döndüğüm için çok mutluyum. Beşiktaş büyük bir camia ve ülkenin en iyi kulüplerinden birisi. Artık siyah beyazlı ekibin başarısı için çabalayacağım. Hedefim ise takımın şampiyon olmasını sağlamak, dedi.

İyi Bir Performans Sergilemişti

Tyler Boyd, yarım sezon boyunca Ankaragücü takımında oynamıştı. Bu süre içerisinde 14 karşılaşmada forma giydi. 6 defa gol atam başarısını gösterdi. 3 defa da asist yaptı. Kulübüne kısa sürede uyum sağlaması dikkatlerden kaçmamıştı. Bunun üzerine dikkatleri de üzerine çekmişti. Beşiktaş takımının yeni teknik direktörü Abdullah Avcı, göreve gelir gelmez onun satın alınmasını istemişti. Siyah beyazlılar uzun süreden beri bu transfer için çabalıyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here