Geçen sene Türkiye süper liginde ortaya koyduğu oyunla adeta yıldızlaşan Tyler Boyd, Beşiktaş takımının gündeminde yer alıyor. Ancak oyuncu için aynı zamanda ABD takımı Inter Miami de devreye girmiş durumda.

Beşiktaş ve Inter Miami Transfer İçin Düğmeye Bastı

Tyler Boyd, geçtiğimiz yıl Ankaragücü takımının formasını giymişti. Kiralık olarak sarı lacivertli ekipte yarım sezon top koşturan futbolcu, sergilemiş olduğu oyunla birçok takımın ilgisini çekmişti. 14 maça çıkmasına rağmen 6 gol atan Boyd, anı zamanda 4 defa da asit yapmıştı. Başarılı futbolcu için Beşiktaş takımı çok uzun bir süreden beri devrede. Oyuncuyu kadroya katmak için büyük bir çaba sarf ediyor. Ancak bu konuda yalnız değiller. Çünkü eski futbolcu David Beckham’ın ABD’de kurmuş olduğu Inter Miami de futbolcu ile temas halinde. Bundan dolayı iki ekibin de kıyasıya bir mücadele içerisinde olduğu biliniyor.

Beşiktaş Mutlu Sona Daha Yakın

Oyuncu, Portekiz liginin ünlü ekiplerinden birisi olan Guimaraes’de forma giymekte. Bu kulüple 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş ile Portekiz takımının yöneticileri bir araya geldi. Futbolcu istenen paranın en az 3 milyon Euro olduğu öğrenildi. Siyah beyazlı takım ise ilk olara 1.5 milyon Euro teklif etmişti. Fakat avantaj sağlamak ve futbolcuyu hemen kadroya katmak için bunu arttırdı. Şu an için 2 milyon Euro’nun gündemde olduğu söyleniyor.

Oyuncunun Türkiye’deki menajeri olan Orçun Yücel ise transfer için şunları söyledi; Boyd, ülkemize geldikten sonra özellikle ikinci yarıda sergilemiş olduğu performansla  birçok takımın dikkatini çekti. Onu isteyen başka kulüpler de var. Fakat Beşiktaş bunların arasında çok daha şanslı. Bundan dolayı kendisinin siyah beyazlı ekibe yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Etkili oyununa devam eden Boyd, şu an Gold Cup turnuvası çerçevesinde ABD milli takımıyla beraber mücadele ediyor. Henüz 24 yaşında olan futbolcu, ABD’nin oynadığı karşılaşmalarda forma giydi. Üstün bir başarı ortaya koydu. Böylelikle değerinin çok daha yüksek olduğu söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here