Voleybol'da Sultanlar Ligi play off mücadeleleri devam ediyor. Yarı finale yükselen Vakıfbank ve Galatasaray'ın ilk maçında Vakıfbank, 3-0 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

Burhan Felek Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada, rakibine bir set dahi vermeden maçı kazanan Vakıfbank, şampiyonluk yolunda rakiplerine gözdağı verdi. Final yolunda önemli bir avantaj elde eden takım, İlhami Şenyurt ve Caner Çakır'ın hakemlik görevini üstlendiği karşılamada 79 dakika sonunda galibiyete ulaşan taraf oldu.

Servislerle İşi Götürdü

Mücadelenin başından itibaren ortaya koyduğu etkili servis atışlarıyla rakip savunmayı zor durumda bırakmayı başaran Vakıfbank, ilk sette 6-2'lik bir skor ortaya koyarak rakibini mola almaya zorladı. Ancak moladan sonra da aynı performansı devam ettiren ekip Galatasaray'ın manşetini kırmayı bildi ve ilk seti 25 -15 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci setinde biraz daha reaksiyon gösteren bir Galatasaray vardı. Sarı kırmızılı ekip, savunma ağırlıklı oyunuyla Vakıfbank'ın sayı bulmasına izin vermedi ancak hücumda yetersiz kalında üstünlüğünü koruyamadı. Setin zorunlu molasından sonda Vakıfbank oyuncusu Naz Akyol'un sakatlıı nedeniyle yaptığı hataları fırsata çeviren ev sahibi ekip farkı azaltmayı başarı hatta 21 - 20'lik üstünlük de kurdu. Fakat Vakıfbank'ta sahneye Zhu Ting çıktı.

Çinli oyuncusunun muazzam hücum yeteneği ile üstünlüğü yeniden eline alan konuk ekip, ikinci seti de 25 - 23'lük skorla geçti.

Galatasaray Üçüncü Sette Döküldü

Mücadelede üçüncü sete de aynı ciddiyetle başlayan Vakıfbank, kısa sürede üstünlüğünü rakibe kabul ettirdi. Duruma razı olmak zorunda kalan Galatasaray cephesinde ise tempo ve moraller düştü. Vakıfbank ise Kübra ve Cansu ikilisinin etkili oyunlarıyla art arda sayılar bulmaya devam etti.

Karşılaşmanın üçüncü setini 25 - 19 kazanan Vakıfbank, 3-0'lık maç sonucunu ve 1-0'lık seri üstünlüğünü de cebine koyarak salondan ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here