Son günlerde çok sık bir şekilde gündemi meşgul eden Beşiktaş’ın yeni hocası belli oldu. Kulübün deneyimli başkanı Fikret Orman, yapmış olduğu açıklamada Abdullah Avcı ile anlaşıldığını söyledi.

Yeni Sezonda Daha İyi Olacağız

Dün akşam Ankara’da Beşiktaşlılar derneğinin düzenlemiş olduğu iftara katılan Fikret Orman, takımın yeni hocası ile alakalı flaş bir açıklama yaptı. Orman şunları ifade etti; bu sezon istediğimiz sonuçları alamadık. Ligi ikinci sırada bitirdik. Ancak önümüzdeki yıl çok daha iyi bir kadro kuracağız. Yeni bir sezon başlayacak. Hoca meselesi çok konuşuluyordu. Bu konuda bir anlaşma sağlandı. Abdullah Avcı bundan sonra kulübümüzün yeni teknik direktörü. Çok kısa süre içinde bir imza töreni düzenleyeceğiz. Hazır yeri gelmişken herkesin Ramazan Bayramını da şimdiden tebrik ediyorum, dedi.

Anlaşma Sağlandı

Sözlerine devam eden Fikret Orman şunları ifade etti; herkes yeni teknik direktörün kim olacağı konusunda yorum yapıyordu. Uzun süreden beri Abdullah Avcı ile temas halindeydik. Birkaç küçük pürüz vardı. Ancak onları da ortadan kaldırdık. Gün itibariyle hocamızla anlaşma zemini yakaladık. Tüm camiamıza ve taraftarlarımıza hayırlı uğurlu olsun.

Bana göre kendisi Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en iyi teknik adamlardan birisi. Takımımıza çok büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şu an için hocanın önünde bir yol haritası var. İlk olarak kendi teknik ekibini oluşturması gerek. Hemen ardından da kamp başlayacak. Hangi oyuncuların gideceği ve hangi bölgelere transfer yapılacağı artık bizim konumuz değil. O işlerle Abdullah Avcı ilgilenecek. Zaten bunları konuşmak için çok erken. İzlediğimiz bazı oyuncular var. Bunların listesini kendisine vereceğiz. Onlar da, duruma göre karar verecekler, dedi.

Uzun yıllardan beri İstanbul Başakşehirspor’un teknik direktörlüğünü yapan Abdullah Avcı, son 3 sezonda göstermiş olduğu başarıyla büyük bir dikkat çekmişti. Özellikle 3 büyük İstanbul takımına karşı aldığı sonuçlar herkes tarafından konuşuluyordu. Beşiktaş takımının hocası Şenol Güneş’in milli takıma imza atmasıyla beraber, onun yerine Abdullah Avcı’nın geleceği söylenmekteydi. Yaklaşık bir haftadan beri devam eden görüşmeler, böylelikle son buldu. Artık teknik patron Abdullah Avcı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here