Sezona kötü başlayan ancak nispeten daha iyi bir yerde tamamlama fırsatı yakalayan Fenerbahçe, birçok oyuncunun ayrılmasıyla şok yaşıyor. Takımdan gidecek olan isimlerin içinde Victor Moses de var.

Ayrılacağını Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarıyla konuşan Moses, takımdaki geleceğiyle alakalı olarak şunları ifade etti; bu sene devre arasında Fenerbahçe’ye geldim. Son derece zor günler yaşadık. Üst üste kötü sonuçlar aldık. Ancak daha sonra toparlanmaya başladık. Ardından takım iyi bir çıkış yakaladı. Artık ligden düşme gibi bir durum söz konusu değil. Benim de buradaki maceram sona erdi. Yeni sezonda ekipte olmayacağım. Başka bir kulüpte oynamaya devam edeceğim. Yeni bir süreç beni bekliyor, dedi.

Devre Arasında Gelmişti

Sezonun ilk bölümünde çok kötü bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe, ligin 17.sırasına kadar gerilemişti. Düşme korkusunu yakından yaşayan takım, devre arasında kadrosunu güçlendirmek için birçok transfer yapmıştı. Bu süreç içinde takıma katılan isimlerden birisi olan Moses, büyük bir ses getirmişti. İngiltere’nin ünlü kulübü Chelsea’dan alınan oyuncu, 1.5 yıllığına kiralanmıştı. Gelir gelmez hemen kalitesini gösteren oyuncu, çıkmış olduğu 13 lig karşılaşmasında 3 defa gol atmayı başardı.

Ancak sonrasında sakatlık yaşayan oyuncu, çok fazla forma şansı bulamadı. Takımda çok mutlu olmadığı bilinen futbolcu, yeni dönemde kulüpten ayrılacak. Kendisini isteyen birçok ekibin olduğu biliniyor.

Conte, Moses’i Kadroda Görmek İstiyor

Gelen haberlere göre futbolcuyu en çok isteyen takımların başında İnter Milan geliyor. Yeni dönem için İtalyan hoca Conte ile anlaşan kulüpte, transfer listesi oluşturuldu. İlk sıraya ise Moses yazıldı. Daha önceden oyuncuyla çalışan Conte, bu futbolcuyu mutlaka takımda görmek istediğini yönetime iletti. Bunun için 12 milyon Avro gözden çıkarılmış durumda. Fakat oyuncunun Fenerbahçe ile 1 senelik daha sözleşmesi bulunuyor. Bundan dolayı sadece Chelsea’nin değil, sarı lacivertlilerin de ikna edilmesi gerekmekte.

Yönetimin bu konuda nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu oldu. Ancak söylenene göre, teknik heyet ve yönetim de futbolcunun gitmesine sıcak bakıyor. Böylelikle Fenerbahçe’den bir oyuncu daha ayrılmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here