Çok uzun uğraşlardan sonra alınan ve iyi bir performans gösteren Vida, siyah beyazlı takımda kalmak istiyor. Başarılı savunma oyuncusu, var olan sözleşmesini uzatmak için Beşiktaş yönetimiyle görüşmelere başladı.

2025 Yılına Kadar Kalmak İstiyor

2017 senesinde Fikret Orman’ın büyük bir uğraş vererek takıma kattığı Domagoj Vida, siyah beyazlı ekibin en çok sevilen isimlerinden birisi haline geldi. Özellikle Rusya dünya kupası sırasında ortaya koymuş olduğu performans, başka takımların da radarına girmesine neden olmuştu. Hatta bazı İngiliz ekipleri bu ismi transfer edebilmek için harekete geçmişti. Ancak Beşiktaş, beklediği fiyatı bulamayınca Vida’yı satmamıştı.

Şenol Güneş’in takımı yönettiği dönemde performansını yükselten Vida, taraftarın da kısa süre içerisinde sevgilisi haline geldi. Bundan dolayı oyuncunun kalmasına artık kesin gözüyle bakılmaya başlandı. Oyuncu ile Beşiktaş’ın sözleşmesi 2022 senesine kadar sürecek. Futbolcu, İstanbul’da yaşamaktan çok memnun olduğu için Beşiktaş ile futbol kariyerine devam etmek istiyor. Bunun için de görüşmelere başlayacak. Bu yüzden menajerine görüşmesi için yetki verdi. Siyah beyazlı yönetim ile oyuncunun menajeri çok kısa süre içerisinde görüşmeye başlayacak. Beşiktaş takımının da futbolcu için istekli olduğu belirtildi. Vida’nın isteği ise 2025 yılına kadar yeni bir sözleşme yapacak.

Ortaya Koyduğu Oyun Beğenildi

Vida, geldiği günden beri son derece istikrarlı bir oyun ortaya koydu. Özellikle defansın göbek bölgesinde iyi işler çıkardı. Birçok gol pozisyonunu engelledi. Savunmanın yanı sıra ileri uç bölgesinde de zaman zaman gol bulmasını bildi. Böylelikle siyah beyazlı ekibe skor katkısı da yaptı. Oyuncuyu şu an için isteyen bazı takımlar var. İtalya’dan birtakım kulüplerin devrede olduğu bilinmekte. Ancak hem Vida hem de yönetim bu konuda çok ısrarlı değil.

Futbolcu, siyah beyazlı takımda forma giydiği sürre içerisinde tam 56 karşılaşmaya çıktı. Son derece istikrarlı olduğu gözlerden kaçmadı. Bu maçlarda iyi bir oyun ortaya koydu. Vida aynı zamanda Hırvatistan milli takımının da değişmeyen bir ismi olarak dikkat çekmekte. Bu açıdan bakıldığı zaman oyuncunun kalmasının doğru bir karar olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here