Yeni sezon için transfer hazırlıklarında bulunan voleybol ekiplerinden Salihli Belediyespor Şerife Acar ve Çerağ Düzeltir’i kadrosuna kattı.

Kadroya 2 Yeni İsim

Kadınlar 2. lig ekiplerinden Salihli Belediyespor Kadın voleybol takımı yeni sezon için transfer hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Kadrosundaki eksiklikleri gidermek ve yeni transferlerle kadrosunu güçlendirmek isteyen Salihli belediyespor transferlere başladı. Salihli kadın voleybol takımı Rota Kolejinden 22 yaşında ki libero Çerağ Düzelir’i kadrosuna kattı. Çerağ Düzelir’in yanı sıra kadrosunu bir yeni genç isimle daha güçlendiren Salihli Belediyespor ekibi, Alaşehir Belediyespor’dan Şerife Acar’ı renklerine bağladı. 22 yaşında ki pasör oyuncu yeni katıldığı ekip için tüm gücüyle çalışacağını belirtti.

Salihli Belediyespor kadrosuna katılan libero Çerağ Düzelir voleybola Ankara Eczacı alt yapısında başladı, Daha sonrasında Karayolları, Ankaragücü, Rota Koleji Ve Ankara Vakıfbank ekiplerinde forma giyme şansı yakaladı. Salihli Belediyespor ‘un bir diğer transferi Şerife Acar ise 2 sezondur Alaşehir Belediyespor formasını giyiyordu.

Türkiye Hollanda’ya Mağlup Oldu

FIVB voleybol liginde performans sergileyen kadın Milli voleybolcularımız Hollanda’ya 3-2 gibi bir skor ile mağlup oldu. Kadın milli voleybol takımımız organizasyon içinde çıktığı 13 maçın 4 tanesini kaybetti. Milli takımımız bir diğer maçını Almanya ile yapacak. Karşılaşma Türkiye saati ile 21:30 da başlayacak.

Diğer tarafta ise A milli erkek takımımız 2018 CEV Avrupa Ligi yarı finalinde Çekya ile karşılaşacak. Bu karşılaşma ile birlikte dörtlü final heyecanı başlamış olacak. A milli erkek voleybol takımımızın Çekya ile karşılaşacağı maç Karlovy Vary kentinde düzenlenecek. A milli erkek voleybol takımımızın karşılaşması Türkiye saati ile 20:00 da başlayacak. Millilerimiz maçı alırsa final oynamaya hak kazanmış olacak.

Dörtlü yarı final maçlarından Estonya Portekiz karşılaşması sonucunda kazanan ekip de adını finale yazdırmış olacak. Bu iki karşılaşma sonucunda finalin hangi takımlar arasında oynanacağı belli olacak. Türkiye B grubundan katıldığı organizasyonda çıktığı 6 maçta sadece 2 mağlubiyet alarak grubunu lider bitirmiş ve dörtlü yarı finale katılma biletini almıştır. A milli voleybol erkek takımımız lider bitirdiği B grubunda Ukrayna, Hollanda ve Slovenya ile mücadele etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here