Voleybol'da Erkekler Birinci Ligi'nde final maçlarının programı ve yayın durumu netlik kazandı. Buna göre maçlar Türkiye Voleybol Federasyonu'nun resmi Youtube kanalında ve Çay TV'de yayınlanacak.

Erkeklerde yarı final maçlarında toplamda dört takım birer maçlık eleme usulüyle oynanacak müsabakalarla şampiyon olmaya çalışacak. Oynanacak maçlar sonunda ilk iki sırada yer alacak takımlar, önümüzdeki sezon Süper Lig kategorisinde yani Efeler Ligi'nde mücadele edecek.

Maçlar 20 Mart'ta Başlıyor

Yarı final maçlarının ilki 20 Mart salı günü oynanacak. Mersin Toroslar'da bulunan 1000 kişilik spor salonunda gerçekleşecek olan mücadelede Tokat Belediyesi Plevne ile İzmir TFL Altekma karşı karşıya gelecek. Karşılaşma saat 14.00'te başlayacak ve izlemek isteyenlerden ücret alınmayacak.

Günün diğer karşılaşması ise saat 16:00'da başlayacak. Arhavi Belediyespor ile Solhanspor bir üst lige katılma yolunda ilk engellerini aşmaya çalışacak.

Çarşamba Günü De İki Maç Var

Final heyecanı 21 Mart Çarşamba günü oynanacak maçlarla devam edecek. İlk maç saat 15:30'da başlayacak ve TFL Altekma ile Artvin Arhavi Beleyesi karşılaşacak. Diğer mücadele ise saat 17:30'da Solhanspor ile Tokat Belediyesi Plevne arasında oynanacak.

Son Maçlar Perşembe Günü

Solhanspor ile TFL Altekma'yı karşı karşıya getirecek olan mücadelenin başlama saati 13:00. Saat 15:00'daki mücadelede ise Tokat Belediyesi Plevne ile Arhavi ekibi karşılaşacak.

Mücadeleerde, 3-0 ya da 3-1'lik bir skorla kazanan takımlar üç puan alacak. 3-2'lik sonuçlarda ise 2 puan yazılacak ama 2-3 biterse yenen ekip 1 puan kazanmış olacak. Karşılaşmaların 3-1 tamamlanması haline mağlup olan takım da 1 puanı hanesine yazdıracak. Puan alınamayacak tek olasılı ise hiç set alamadan maçı kaybetmek.

Puanlarda eşitlik olması durumunda önce kazanılan maç sayısına bakılacak. Eşitliğin devam etmesi halindeyse iki takımın kendi arasındaki mücadelesi baz alınacak. Atılan sayı, puan, set ve toplam averaj gibi faktörler devreye girecek ve sıralama yeniden düzenlenecek.

PAYLAŞ
Önceki İçerikİlk On Birler Netleşti
Sonraki İçerikBarcelona’dan Cengiz’e Sinyal
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here