Şampiyonluk yarışında rakiplerine oranla bir hayli geride kalan Fenerbahçe sözleşmesi sona erecek oyuncularla da görüşmelere başlamaya hazırlanıyor. Başkanlık yarışı ile yoğun bir tempo geçiren Aziz Yıldırım’ın görüşme yapacağı bilinen Volkan Demirel ise 4 yıllık sözleşme talebinde bulundu.

Geçen sezon yapılan görüşmeler sonrasında sözleşmesi sadece bir yıl uzatılan Volkan Demirel ile sezon sonunda tekrar masaya oturulması bekleniyor. Kameni ile birlikte sezona başlayan ve oldukça kötü bir performans gösteren Volkan Demirel, son maçta kalesinde devleşmişti. Bununla birlikte tekrardan göze girerken Aykut Kocaman ile olan soğuklukta giderilmişti. Fenerbahçe’nin iç transfer harekatında ilk hedef olan Volkan Demirel’in menajeri Erdinç Şehit önemli açıklamalarda bulundu. 2000 yılından beri Fenerbahçe’de kalecilik yaptığını belirttiği Volkan Demirel için dört yıllık talebin olduğunu açıkladı.

Buffon Gerçeği

36 yaşına giren Volkan Demirel’in talebinin kabul edilmesi durumunda 40 yaşına kadar sözleşme olacağını da vurgulayan menajer Erdinç Şehit, Juventus’un sembol ismi Buffon’un örnek alınması gerektiğini de bildirdi. Her ne kadar farklı isimler transfer edilse de kalenin ilk sahibi olmayı başaran Volkan Demirel hakkında son kararı ise Aziz Yıldırım verecek. Ancak Haziran ayında bitecek olan sözleşmeyle birlikte seçimli kongrenin olacak olması da soru işaretlerini arttırıyor.

Ali Koç ile seçim yarışına giren Aziz Yıldırım’ın Volkan hakkında nasıl bir karar vereceği merak konusu olurken seçimden sonraya görüşmelerin bırakılmak istendiği de gelen duyumlar arasında bulunuyor. Seçim sürecinde Fenerbahçe iç transferi yapmanın doğru olmayacağı kongre üyeleri tarafından da yüksek sesle dile getirilmeye devam ediyor.

Kameni Yeterli Çıkmadı

Volkan Demirel ile görüşmelerin yapılacak olması ve uzatılma ihtimali her geçen gün artıyor. Bu sezon başında Aykut Kocaman’ın isteği üzerine İspanya Ligi takımlarından Espanyol’dan alınan Kameni’nin çok kötü bir performans göstermesi de Volkan için yararlı olduğu konuşuluyor. Birçok maçta görev verilen Kameni’nin yaptığı hatalı çıkışlardan dolayı yenilen gollerden dolayı puanların kaybedilmesiyle şampiyonluk yarışından da bir hayli uzaklaşıldı.

Volkan Demirel’in Fenerbahçe için boş mukaveleye imza atacağı ise menajeri tarafından da dile getirildi. Fenerbahçe efsanesi olarak kariyerine nokta koyma amacında olan Volkan’ın gelecekte nasıl bir tavır alacağı ise bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here