Galatasaray Yardımcı antrenörü Hasan Şaş’ın istifa etmesinin ardından ismi geçen Albert Riera yardımcı antrenörlük için sıcak olduğu vurgusu yaptı. Fatih Terim’e saygı duyduğunu söyleyen Riera UEFA PRO lisansı aldığını hatırlatarak benim içinde yardımcı antrenör olarak başlamak güzel olur dedi.

Ümit Davala Ve Hasan Şaş Saygıyı Hak Ediyor

Albert Riera benim Galatasaray’da oynadığım dönemde hocalarımız aynı isimlerdi, Ümit Davala ve Hasan Şaş birlikte çok şey kazandık ve bu isimler saygı duyulmayı hak ediyor. Konuşurken dikkat etmek gerekir, bu adamlar çalışkan adamlar, bizim için her şeyi yaptılar şeklinde konuştu. Fatih Terim’in yardımcı antrenöre ihtiyacım var demesi halinde ben mutlu olmanın ötesinde bir şeyler yaşarım.

Fatih Terim’e Saygı Duyuyorum

Fatih Terim’in antrenörlüğünden öte kişiliğine saygı duyuyorum, inanılmaz tecrübeleri var şu anda iki yardımcı antrenörleri var tüm hedefleri ligi bitirmek ve sağlıklı bir süreç yaşamak, önümüzde ki sezonda neler olacağına hep birlikte bakacağız ancak UEFA’da PRO lisansı aldım yardımcı antrenörlük benim için güzel olur. Türkiye’de 4 yıl kadar yaşadım az Türkçe biliyorum, bu benim için bir utanç çünkü Türkçe konuşmayı öğrenmem gerekirdi, bu ayrıca bence bir saygı göstergesi.

Türkçe Öğrenmeye Söz Veriyorum

Bir ülkeye gittiğinizde oraya adapte olmalısınız, bunun tersi olamaz eğer bir gün Türkiye’ye gelirsem Türkçe öğrenmeye söz veriyorum bunun için zamana ihtiyacım olacaktır çünkü Türkçe kolay bir dil değil ama zamanla öğrenirim. Eski İspanyol futbolcu Albert Riera 2011 – 2014 tarihlerinde sarı kırmızılı forma giymiş, Fatih Terim döneminde Galatasaray’a transfer olmuştu. Başarılı oyuncu kulüpte 2 lig şampiyonluğu, 2 Türkiye süper kupası ve bir Türkiye kupası şampiyonluğu yaşadı.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSamsunspor Ligden Çekilecek
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here