Trabzonspor takımının başarılı oyuncusu Yusuf Yazıcı, sezon sonundan beri birçok ekibin transfer listesinde yer alıyor. Futbolcu için son teklif ise yine Fransa’nın Lille kulübünden geldi. Ancak bordo mavili yönetim bunu reddedince kriz çıktı.

Teklif Yetersiz Buldu

Hem Türk milli takımında hem de Trabzonspor’da harikalar yaratmaya devam eden Yusuf Yazıcı, transferin de gündeminde bulunuyor. Futbolcuyu bir an önce kadrosuna katmak isteyen birçok takım bulunuyor. Bunların arasında en ciddi teklifi yapan ise Lille oldu. Daha önce kulüp yöneticileriyle bordo mavili ekip bir araya gelmişti. Ancak bahsedilen para beğenilmemişti. Geçtiğimiz günlerde yeni bir buluşma daha gerçekleşti.

Gelen haberlere göre Lille teklifi katladı. Toplamda 15 milyon Euro’luk bir para önerdi. Bunun yanı sıra yapılacak olan diğer satışlardan da yüzde 10 pay gündeme geldi. Bir süre görüşen bordo mavili takımın yönetimi ise bunu kabul etmedi. Bunun üzerine konu şimdilik kapandı. Lille temsilcilerine, daha yüksek bir rakama oyuncuyu satabileceklerini söylediler. Fransızların teklifi arttırıp arttırmayacağı ise en çok merak edilen konuların başında gelmekte.

Lazio da Devreye Girebilir

Yusuf Yazıcı için istekli olan bir diğer kulüp ise Lazio. İtalyan ekibi, önümüzdeki yıl en azından ligi ilk 3 içerisinde bitirmek istiyor. Bundan dolayı yeniden bir yapılanma içerisine girdiler. Bir süreden beri Yusuf’u izleyen takım, futbolcuyu kadrosuna katmak istiyor. Önümüzdeki günlerde buna dair bir girişimin yaşanması beklenmekte.

Gelen haberlere göre Yusuf Yazıcı’nın, reddedilen transfer teklifinden dolayı son derece üzgün olduğu belirtilmekte. Genç oyuncu daha önce konuyla alakalı olarak önemli açıklamalar yapmış ve mutlaka Avrupa’da oynamak istediğini belirtmişti. Bundan dolayı futbolcunun bu sene gidebileceğinin altı çizilmişti. Fakat bordo mavili yönetim bu konuda çok ısrarlı değil.

Trabzonspor takımından gelen açıklamaya göre ise oyuncunun bu sene satılmasının çok zor olduğu söylenmekte. Çünkü bordo mavili ekibin istemiş olduğu ücretin en az 20 milyon Euro olduğu biliniyor. Hal böyleyken Yusuf Yazıcı’nın nasıl bir tavır içerisine gireceği ise merak edilmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here